[]

Kediyi bahçeye çıkarayım mı?

Yavru bi kedi sahiplendik veteriner tüm aşılarını yaptım vs dedi. 2 gündür evin içinde yaşıyor.
Bunu bahçeye çıkarsam sıkıntı olur mu? Kaçma ihtimali yok hastalık bit pire kapar mı? 
Bit, pire, mantar, corona(ki bu virüs ölüme sebep olabiliyor) ve daha nicelerini kapabilir. Ben olsam çıkarmazdım.


  • siyah noktali film  (21.04.19 10:10:57) 
bişi olmaz
aşıları var zaten

  • 2 tostos turan  (21.04.19 12:32:13) 
O yapılan aşılar mantar ve coronaya karşı korumaz. Mantar aşısı ayrıdır, parazit aşıları mantardan korumaz. Ama karaciğeri çok yorduğu için mecbur kalınmadıkça yapılmaz. Mantar, çok çabuk bulaşabilen bir hastalık. Mantar sporları vücuda yerleşir. Kedinin bağışıklığı düştüğü anda ortaya çıkar. Tedavisi de çok uzun sürer.

Coronalı bir kedinin dışkısına bastığında bile corona virüsü kapabilir. Corona FIP'e dönüşebilir ve kediyi kaybedebilirsiniz. Corona ile ilgili bilgiyi şuradan alabilirsiniz:

patiliyo.com

Bu riskleri almaya değmez diye düşünüyorum.
  • siyah noktali film  (21.04.19 12:47:45) 
Şöyle bişey var yurtdışında yaşıyoruz bahçeye kedi girdiğini vs görmedik hiç bi şekilde zaten sokaklarda kedi vs çok çok zor görüyoruz. Aldığımızda kediyi veteriner 2 tip aşı var demişti birisi daha fazla koruyomuş sanırım onu yaptı. 1 ay sonra gelin farklı aşı daha yapıcam demişti... neyse riske atmayalım n’olur n’olmaz 2 günde evladım gibi alıştım valla :/


  • Boris  (21.04.19 14:44:48) 
Eviniz bahçeli ve güvenilirse neden hayvanı eve tıkıyorsunuz ki, çıksın enerjisini atsın sonra eve girer bi güzel uyur. O kadar evhamlı olmayın lütfen.


  • mslny  (21.04.19 21:03:54) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.