[]

ateş yakmak için kozalak kullanmak

Kozalakla ateş yakmayı hep duyuyorum ama hiç denemedim. Sanki yıllar önce bir yerde orman yangınlarında kozalakların ısınıp patladığını duymuştum. Velhasıl kelam; ateş kozalakla yakılır mı, tutuşana kadar yakıp alıyor muyuz, nasıl oluyor?
 
soba yakarken kozalak sıklıkla kullanılır. patladığı falan yok kolay tutuştuğu için odunları yakmakta kullanılıyor. zaten kurumuş ve açılmış olan kozalaklar kullanılır kapalı olanlar tutuşmaz.

kozalakları tutuşturmak için çıra veya kağıt yakılıp altlarına konur. yanan kozalaklar da odunları yakar.
  • bohr atom modeli  (20.04.19 20:54:21 ~ 20:55:19) 
Kozalak kolay yanar fakat özellikle yaş kozalaklar adeta füze edasıyla yanar ki ormanlık alanlarda ciddi problem oluşturur bu durum


  • jenasinans  (20.04.19 23:51:00) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.