[]

Kedi Tuvalet Sorunu

Selamlar,

Bizim ufaklığın sürekli olarak halıya işemesine nasıl engel olabiliriz?


Durum: 2.5 yaşında, kısır, erkek, scottish. Mart ayında evimize geldi. İlk işemeleri normal karşıladık ev değişikliği depresyon vs sebebiyledir dedik. Halıları fln yıkattık bir dönem evde halı kullanmadık. Tuvaletini kullanmada soru yok aslında her gün kullanıyor tuvaletini. Ama halı görünce dayanamıyor tam bir halı düşmanı. Halının birisini serdik denemek için. Affetmedi hemen işedi. Bu arada iki gündür tuvaletini de kullanıyor. Ama halıya da mutlaka işiyor.

Kediciğim bu kötü alışkanlıktan nasıl kurtarabiliriz. Artık halıyla yaşamak istiyoruz.


Teşekkürler.

 
Kediyi halıya işemeye teşvik etmişsiniz. İlk işemede orayı temizleyip sirke ile silseydiniz kokusunu bırakmamış olurdu. Benim kedim ilk geldiğinde yatağıma işemiişti hemen o u götürüp kumuna koydum ve yatağımı temizledim. En sonda işediği yeri sirke ile sildim ki kokusunu almasın dedim. Sizin kedi de artık halı=serbest işemek anlayışında. İşediği gibi kumuna koyun ve orayı temizleyin. Denemekten zarar gelmez.


  • cemallamec  (20.04.19 16:33:48) 
Sirkeyle sildik. Kumuna ayak bastırdık. Kumu da kullanıyor zaten. Gıcıklığına halıya işiyor gibi.


  • mkrk  (20.04.19 17:24:06) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.