[]

Doktorun gözüme damlattığı şeyden mikrop kapar mıyım?

bugün göz doktoruna gittim. alerji varmış gözlerimde. gözlerimi neredeyse açık tutamıyordum. sürekli kırpıyordum. gözüme sürekli olarak hava giriyor hissi var. doktorun yanına girdiğimde sağ gözüm tamamen kapalıydı. doktor çok hızlı biçimde muayene etmek istedi sanırım. koltuğa otur dedi, hiçbir şey söyletmeden kapalı olan gözüme plastik bir tüpte bir şey damlatıp ışıklı bir aletle o gözüme baktı.

reçete yazdı ve sonra hemen çıkmak istedi. devlet hastahanesinde son hastaydım.

gözüme ne damlattı bu doktor? alerji ilacı mı yoksa gözü daha iyi görmek için gerekli bir sıvı mı?

o damlattığı şey daha önce birilerinin gözüme temas etmiş olabilir mi? aids, hepatit vs. kapmayalım? sanırım göz bazı virüslerin geçişi için çok uygun bir organ.

gün boyunca kafama takıldı. huzurum kaçtı.
teşekkür ederim.

 
Abi yanlış anlama lütfen ama gözden ziyade endişe bozukluğu yaşıyorsun gibi geldi. Muhtemelen tatlı bi obsesiflik durumu var. Gözü hallettikten sonra psikoloğa gitmeni de öneririm.


  • takıl yani takmıyo belli  (19.04.19 20:38:50) 
@takıl +1
önceki duyurularınızdan da anladığım kadarıyla psikolojik bir durum var belli ki. bir psikologa görünün.

  • tabirimekruh  (19.04.19 20:43:40) 
@tabir: önceki duyurularımda ne var hacıt :). deli ettiniz la beni.

şaka bir yana endişe bozukluğu olmasını mikrop kapmaya tercih ederim.
  • ya ben lan neyse  (19.04.19 20:46:26) 
göz muayenelerinde gözü daha iyi görmek için bir damla damlatıyorlar merceği büyütüor.
ama sonrasında o göz bir süre bulanık görüyor. o damlayı herkese özel açmıyorlar elbette :)

  • omonia  (19.04.19 20:52:24) 
benzer birşey bende söyliyeyim.
Tek gözümde alerji sorunu ile gittim. Doktor gözüme bir kağıt parçası ile o bahsett8gin damlaan damlatiyor hijyenik tek kullanımlık ambalajından çıkarıyor fln sonra aynısını diğer gözümde kullandı yani sağ gözümdeki enfeksiyonu sol gözüme değdirdi gibi oldu ama hiç bisey olmadi verdiği damlayida her iki gözde kullan demişti sanırım bir gözde olunca diğerinde otomatikman bulasiyor

  • wolfg  (20.04.19 00:40:00) 
iyi de o tüp kimsenin gözüne değmiyor ki????


  • batlegolas  (20.04.19 00:58:09) 
göz damlasından hepatit kapan ilk insan olarak literatüre geçersiniz en kötü..


  • belirsizlik  (20.04.19 04:08:07) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.