kara çam tohumu sağlam mıdır?

ofisteki çekmecemde, geçen sene bu sıralar tayyip erdoğan'ın mektup ile gönderdiği kara çam tohumlarını buldum. aha şu: im.haberturk.com

bu tohumlar sağlam mıdır? aradan 1 yıl geçmiş. şimdi eksem çıkar mı?

bende de duruyor. korumalı bir paket olduğundan sağlamdır diyorum.

  • sutlu nescafe  (19.04.19 16:48:53)
Değildir. Aynısını 1 ay önce ektim. Sonuç fos. Zaten tohumlar kof görünüyordu.

  • gameofannen  (19.04.19 16:57:56)
Ekecekseniz şu an mevsimi.

  • super kahraman olsaydim baba olurdum  (19.04.19 16:59:13)
çam zor çimleniyor, bir de 3 çeşit tohum aldım ben markalı,

mavi ladin, piramit mazı, altın mazı

komple paket olarak ektim hiç olmasa 25 tane vardı içinde, sadece piramit ile altın mazıdan 1 tane çıktı. ötekiler 1 ayı geçti çıkmadı hatta bu gün attım onları.
  • killerbee  (19.04.19 17:00:03)
Kabartılmış toprak üzerine tohumu koyun, üzerine yarım santim toprak serpin, sürekli güneş gören bir yerde sprey sulama yapar ve toprağı sürekli nemli tutar hiç kurutmazsanız, tohum canlı ise bir haftada çimlenir.
Ancak tüpe değil de saksıya ekerseniz onu başka bir yere aktarma ve canlı tutma imkanı sıfıra yakındır.

  • Mirket  (19.04.19 17:10:33 ~ 17:19:34)