[]

babamın tahlil sonuçları?

Enfeksiyon hastalıklarında bir tahlil yaptırdı? hepatit c virüs taşıyıcısıydı yanlış hatırlamıyorsam. Dedem de karaciğer kanserinden öldü. en son 6 sene önce tahlil yaptırmış temiz çıkmıştı. bu yıl biraz zayıflayınca zorla götürdük.

ekte gönderiyorum. PLT değerinde bir düşüklük gördüm ama yorumlayamıyorum tabiki.

dosya.co

 
Merhaba,

doktor değilim ama şunu söylemek istedim, karaciğer ile ilgili endişeleriniz varsa karaciğer enzimlerine baktırmanız gerekli. Bu sadece kan sayımı ve pek bişey yok gibi sanki.
  • taurina  (19.04.19 15:47:35) 
zorla götürüp sadece hemogram mı yaptırdınız? Karaciğer Fonksiyon Testlerini, biyokimya testlerini falan da yaptırsaydınız keşke. Buraya bakarak pek bi şey söylenemez.


  • nundu  (19.04.19 15:55:31) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.