Astigmat lens yerine miyop kullanmak?

Benim sag 2, 25 ve sol 1.,75 astigmatim var. miyopum yok.
gecenlerde renkli lens almak istedim ama istedigim markanin torici olmadigi icin internetten astigmatism spherical equivalent denen hesaplayici ile astigmatimin hangi miyopa denk geldigini buldum. -1,25 olarak hesapladi asagi yukari. lensleri alip taktim ve gorusum baya iyiydi acikcasi. nerdeyse yuzde 90 duzelmisti gorusum, bir sorun da yasamadim.

bu olayin cok onerilmedigini biliyorum ama ben seffaf torik lensleri hic kullanamiyorum basimi agritiyor. acaba miyop lenslerle takilsam gozlerimi iyice bozar miyim sizce?

Astigmat ilerler

  • kafanguzelolmus  (19.04.19 00:07:35)
Torik lenslerde hangi markalari denediniz? Dogru lens numarasi/aks/cap degerlerine sahip torik lensi aldiginiza emin misiniz?

  • kuehles blondes  (19.04.19 00:32:43)