[]

hisse yatırım (kozal)

eldeki bütün euroyu hazır kurlar yüksekken bozup kozal hissesi almak nasil fikir sizce?
 
hisse için bişi diyemem ama tek bir hisse senedine tüm parayı gömmek sıkıntılı olabilir, en azından 3 hisseye yatırım yapmak daha mantıklı.


  • prezarlatif  (18.04.19 17:33:01) 
kozal çok iyi bir şirket, şu anda da iskontolu fiyatlanıyor. yakın gelecekte büyük prim yapma potansiyeli var ki zaten bir çok aracı kurum ya alım tavsiye ediyor ya da model portföyüne ekliyor.
ons altın fiyatları ilk çeyrek ortasında yukarı gitmişti baya ama şimdi yılbaşındaki seviyelerine döndü. ilk çeyrek bilançosunda güzel bir pozitif etkisi olacak bunun haliyle ama ikinci çeyrek için muhteşem bir haber değil tabii ki. mevcut konumunda zaten iskontolu olduğu için ekstra bir negatif etkisi olacağını hiç sanmıyorum. geçen yılın ikinci çeyreğinde de düşüş trendindeydi, dengesiz bir baz etkisi olmayacak yani.
bunların hepsi kozal ile ilgili aklıma gelen ilk şeyler. yatırım tavsiyesi falan değil zaten yatırım tavsiyesi verecek donanımda birisi değilim.

kendi fikrimi paylaşmış olayım diye yazdım ama hocam sana verebileceğim tavsiye, yatırım tavsiyesi almak için duyuruya gelme. aracı kurumundaki danışmanlarla görüş, kendin oturup şirketin faaliyet raporlarını oku. istersen her akşam 19:45te bloomberg radyoda barışın sesi programı var, her gün farklı bir konuk gelip telefonla gelen soruları cevaplıyor. arayıp oraya sor. ne yaparsan yap ama duyurudan gelen cevaplarla hareket etme.
  • cay koy geliyorum  (18.04.19 17:58:52) 
Yatırım dünyasında altın bir kural vardır. Bütün yumurtaları asla aynı sepete koyma.


  • solo  (18.04.19 18:50:34) 
Yatırım firmaları al diyorsa iki kez düşün. Adam alım tavsiyesi verir bakarsın 2 gün sonra en çok satan o tahtada.


  • Topalordek  (18.04.19 20:31:15) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.