[]

rutubet tedavisi;boya veya başka bir öneri

Yaz için kullanacağımız bir yerimiz var.Rutubet duvarlara biraz zarar vermiş; alt katlardaki duvarlar nerdeyse hala ıslak.Üst katlar nispeten kuru-daha az nem almış. Eylül'e kadar kullanacağım bu tesis için en uygun "tedavi" yöntemi hangisi? En ucuz plastik boyayla girsem beni 4-5 ay idare eder mi? En iyisini bile alsam,yer Şile sahilde olduğu için oldukça nem yiyiyor ve seneye nispeten daha az bile olsa tamirat isteyecek diye düşündüğümden böyle uygun maliyetli bir tamirat önerisi aldım, sizce de mantıklı mı? Başka ne gibi bir çözüm olabilir?
+Bahsettiğim üst kat yani daha az zarar görmüş yerler için herhangi bir astar uygulamadan boyaya girmeyi düşünüyorum. 
Boyanın içine beyaz çimento veya kalekim karıştırın göz kararı. Yüzeyi spatula ile biraz temizleyip uygularsanız oldukça temiz ama uygun ve geçici bir tamirat olur.


  • synax  (18.04.19 17:29:42) 
@synax acayip mantıklı geldi ama hiç uygulamasını bulamadım google'da.gözümün kararı da yok sanırım,var mı yaklaşık bir oran? :)


  • xasuo  (18.04.19 23:24:28) 
Uygulama yapacağınız alan çok büyük değilse kullanacağınız boyayı sulandırmayın , koyu kıvamlı olacaktır, azar azar döküp bir çubukla karıştırın sürekli sürülme akışkanlığını kaybetmemeye çalışmalısınız.(gözünüzde canladırmak için ; karıştırırken sopayı arada çıkarın akıyorsa devam ama pöç pöç diye parçalar yoğunlaşarak düşüyorsa başlıyorsa hemen durun kıvamı o) :) Karadenizde devamlı yaptığımızdan denenmiş bir yöntemdir.


  • synax  (19.04.19 12:22:17) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.