[]

sokak kopekleri nerden geliyor arastirmasini nasil yaparim?

bazi belediyeler sahipsiz kopekleri surekli kisirlastiriyor, aldiklari yere birakiyorlar. kisirlastirmaya ragmen yenileri cikageliyor. nerden geliyorlar?
arastirmasi nasil yapilir? mesela sahipli hayvanlar ciftlesip dogurdugunda sahipleri barinaga mi birakiyor ya da sokaga mi birakiyor? bunun populasyona etkisi ne kadardir bilmem lazim ve turkiye'de de degilim ne yazik ki. bir proje dusunuyorum ama arastirma sart, veri sart.. 
sevimli diye yavru kedi/kopek alip iki uc ay hevesini aldiktan sonra yavrulari sokaga atan cok "hayvan" var.


  • crucio  (17.04.19 16:42:24) 
icam'in sayfasinda buldum ilgilenen olursa link: www.icam-coalition.org B kisminda, sahipli kopeklerin belirgin etkisi oldugu soyleniyor.


  • bir varmis bir yokmus  (21.04.19 19:07:56) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.