Bu suç duyurusu hükmünde midir?

Arkadaşlar selamlar.

Financell'e ait borcum için bir tahsilat aracılık hizmeti veren kurumdan taciz edilip duruyordum. Bildiğiniz bezdirme uygulamaları.

Ve kendileri sıradan bir çağrı merkezi olmasına rağmen ısrarla avukatlık bürosu, hukuk bürosu diye tanıtıyorlar kendilerini. Açıkça söyledim, avukatlık bürosu musunuz, emin misiniz? Evet diyorlar. İstanbul Barosu'ndan sorguladım, öyle bir şey yok. Yaptığınız şey suç dedim. O zaman da yani avukatlarımız var, avukatlarla çalışıyoruz dediler. Bakın sorum net, hukuk bürosu musunuz diyorum, hayır dediler. Ama ısrarla hala avukatlık bürosu diyerek arıyorlar.

Ayrıca icraya vermeye yetkili kurum siz değilsiniz. Financell versin, ben icraya öderim dedikçe işlemi doğal olarak yapamayıp, aramaya devam ediyorlar. Ama her aramada hakaret, aşağılama gırla. "Ödeyene kadar her gün AAAA-RAAAA-NAAAA-CAAAAAK-SIIINNNNN. hADİ BAKALIMMM" gibi konuşmalar vs.

Cimer'e şöyle bir şey yazdım:

"Sayın Yetkili,
XXX aresinde mukim XXX isimli "Tahsilat Aracılık" hizmeti veren kurum, İstanbul Barosu'na kayıtlı herhangi bir avukatlık bürosu olmayıp, herhangi bir avukatlık hizmeti vermemesine rağmen, borçlu kimseleri ve şahsımı da Turkcell Finansman A.ş'ye olan borcum nedeniyle arayarak kendilerini "Avukatlık Bürosu", "XXX Hukuk Bürosu" şeklinde tanıtmaktadırlar. XXX numaralı çağrı merkezleri haricinde XXX vb. birçok numaradan aramakta olup, ilgili numaralar tarafınızca arandığı taktirde, çağrı merkezi elemanlarının çağrılarınızı "Hukuk/Avukatlık Bürosu" şeklinde karşıladıklarını tesbit ve teyit edebilirsiniz. Ayrıca ilgili kurum çalışanları "Borcu ödeyene kadar her gün aranacaksınız" diyerek kişilerin ve şahsımın sükununu bozmakla tehdit etmektedirler. İlgili kurum avukatlık yasasını, TCK 123'ü ve TCK 106/2'yi ihlal ederek şahsımı defalarca taciz etmektedirler. Turkcell Finansman A.Ş'ye olan borcumla alakalı kendilerini "Avukatlık Bürosu" olarak tanıtan bu çağrı merkezinin taciz, tehdit ve yalan beyanlarından dolayı ihbarımı ve gereği hususunu yüce makamınIZA saygılarımla arz ederim."

Cimer'den şöyle bir cevap geldi:
"CİMER başvuru dilekçenizde ileri sürdüğünüz hususlar değerlendirilmek üzere, xxx sayılı yazımız ile İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Müracaat İşlemleri Bürosuna intikal ettirilmiştir. Başvurunuzu İlgili birimden takip edebilirsiniz.
Bilgilerinize rica olunur."

Şimdi ben bir nevi suç duyurusunda mı bulunmuş oldum? Konunun takibi için savcılığa mı gitmem gerekir? O birimde ne yapılacak?

savcılık bir soruşturma numarası ile şikayetiniz üzerine soruşturma yapacak. çağlayan adliyesi savcılık ön bürodan dosya numarasını öğrenerek takip edebilirsiniz.

  • karsiyakaliyiz  (17.04.19 11:46:28)
  • KaraSakall  (17.04.19 12:07:33)
Evet ayrıca konuyu baroya da bildir müdahil olsunlar

  • photo85  (18.04.19 00:11:18)