[]

Keratokonus Hastalığı?

merhaba dostlar, bugün iş için sağlık raporu almaya gittiğimde bu hastalığın bulgularını buldu doktor sol gözümde.

değerlerim sağ göz 0.75 sol göz 8.5, sağ vizyon 1.0 sol vizyon 0.3. yarın bi de özel röntgen çekecek doktor.

bu noktada ne yapmam gerek ameliyat vs deniyor her yerde, bir de buraya sorayım?

 
Egitim ve araştırma hastanelerinde bu konu ile ilgilenen doktorlar oluyor. Gozluk gormede bi fayda sağlamiyorsa, ozel lens kullanmaniz gerekebilir. Cam lensler var. Fiyatı biraz pahali. Ama buna zaten doktor karar veriyor. Yas ilerlemis hastalık durmussa ameliyat pek onerilmiyormus. Oyle soylemisti benim doktorum. Ameliyat da goz ici lens yerlestirme. Bi de crosslonking var ordaki kaslari guclendirmeye gonelik bi tedavi. O da biraz sizin tercihinize bagli oluyor sanirim.


  • a perfect lie  (17.04.19 07:33:35) 
2 yıldır bu teşhis konuldu. İlk teşhisten sonra bu yıla kadar 3 ayda bir kontrole gittim. Hızlı ilerleyip ilerlemediğini kontrol ettiler. Gata'da sezer hacıağaoğlu'na gidiyorum (kendisi kornea alanında uzman); göz topografisi için aynı cihazla kontrolün yapılması gerektiğini söyledi. ayrı cihazlarda ölçümler farklı farklı çıkabiliyormuş.

bir yaştan sonra ilerleme durduğu için cross-linking e gerek görmedi henüz. özel bir göz hastanesine kalsa ikinci kontrolümde yapıvereceklerdi. ki sezer beyi bulana kadar 3 ayrı doktora gittim bu yüzden.

tavsiyem kornea alanında bir göz doktoru bulup düzenli ona gitmek. sizin sol göz baya ileri, sert lens verebilir.
  • ninotevtidze  (17.04.19 10:52:15 ~ 10:52:31) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.