PSU ömrünü tamamlıyor mu?

merhaba arkadaşlar, 3 yılını doldurmuş ve yoğun bir şekilde kullanılmış bilgisayarımın güç kaynağı(aopen qf50 kasanın üzerindeki 350w lik güç kaynağıdır) değerlerinde 12V değeri dikkatimi çekti. 8.89 yazıyordu, bu sistemin sağlığı açısından nasıl olur? bu kadar düşük olmasının sebebi ne ola ki? bu 12V bilgisayarın hangi bileşenleri tarafından en çok kullanılır? yani bir sorun olsa ilk gidecek parça hangisi? yoksa 8.8 V olmasının bir önemi yok mu? bilgisayar böylede güzel güzel çalışır mı?

bu değerleri cpuid hw monitor den aldım. sanırım tam olarak ölçüyordur. ayrıca ups de var ama şimdiden yeni psu arayışına gireyim mi? yoksa yola devam mı?

Teşekkürler

diğer değerler de resim de.

sistemde dengesizlik yoksa, yola bu psu ile devam edilebilir. guc yetmeseydi sistemde donmalar olurdu veya bir oyun acildiginda direk kapanirdi. psu'dan koku gelirdi vs.

  • cench  (30.03.10 23:37:55)
bilgisayar icin kac volt oldugu onemli degil, belli bi thresholdun ustunde kaldigi surece. salliyorum 12 volt icin 3 volt ve alti 0, 7 volt ve ustu 1 olarak algilanir. eger arada bir deger gelirse sistem sacmalar, BSOD verir ve restart atar. psu eskiden ne veriyordu onu bilmek lazim. eger ilk bastan itibaren bu degerlerde ise bi sorun yok demektir. eger zamanla dustuyse ilerde daha da dusebilir ve belirsiz degerlerde elektrik verebilir. bu durumda sorun olur iste. sorun olursa da diger parcalara zarar verme durumu soz konusu olmaz. yola devam edin sacmalamaya basladiginda degistirirsiniz

  • crucio  (31.03.10 01:57:14)
O dediğiniz PSU'yu 5 sene kullandım, şimdi muhtemelen başka biri kullanmaya devam ediyor. Sorun olacağını sanmıyorum, BIOS'da yazıyorsa değerleri oradan kontrol edin bir de...

  • paranormal  (31.03.10 08:08:02)