yurtdışından gelirken ucuza ne getireyim?

ülke belirtme gereği duymadım ama avrupa ve balkan ağırlıklı gezilerim oluyor, en azından yol masraflarımı çıkarmak için sigara ve alkol dışında bu ülkelerden gelirken yanımda ne getirip burada okut
abilirim?

telefonun artık pek espirisi kalmadı ama kamera, macbook ya da playstation gibi ya da önerebileceğiniz neler var burada pahalı olup da yurtdışında uygun gördüğünüz?

Ben de yakin zamana kadar bakmaya calistim ne getirsem diye, yurt disi ve yurt ici fiyat farki olan seyler uzerinde aşiri vergi olan şeyler oluyor genelde. bu da araba ve telefon en cok alicisi olan. Bunlar icin de getirme yollari kapatildi iyice. Pasaport kaydi 600 lira mi ne olmuş.
Ağır vergi olan başka ne ürünler var bilmiyorum açıkcası, araştırmak lazım. Sigara zaten dunya piyasasinda en ucuz ulkelerden biri Tr, kurdan dolayı.
Bir diğer secenek 2. el telefon. Yurtdisi ulkelerde 2. el pek iplenmiyor, o yuzden ciddi bir fark olabiliyor. Ona da fake imei atmazsan degmez tabi. Mesela sifiri 500 dolar olan telefonun 3 5 ay kullanilmişini 200 250 dolara bulabiliyorsun bazi ulkelerde.
Pek işe yarayan bisey yok yani anlayacagin. Ama ağır vergi olan urunler neler araştirilirsa belki cikar dandirik biseyler.
  • The_Lollok  (16.04.19 21:58:42)
Kozmetik ürünler. Alıcısını bulursanız alıp getirin.

  • cemallamec  (16.04.19 22:23:29)
drone

  • kosteklisaat  (16.04.19 22:57:21)
Kindle, kozmetik

  • milletin efendisi olmaya gelen adam  (16.04.19 23:14:33)
Kozmetik örneğini şöyle açıklayayım mesela. Amerikada 1 dolara sıradan marketten aldığım saç köpüğü Türkiye’de 65 ₺

Türkiye’de satılmayan ya da gereksiz aşırı pahalı satılan kozmetikler dünyasını dalabilirsin. İnternetten satabilirsin.
  • medre  (16.04.19 23:22:04)
nintendo ürünlerine bir bakın. ben snes mini aldırdım yarı fiyatına geliyordu. tax free ile uğraşsan daha bile ucuz.

  • nickimin hakkini veremedim  (17.04.19 00:01:07)
sebastian saç ürünlerine bak derim hocam.

  • ketcapli dondurma  (17.04.19 07:38:04)
domuz sucuk, sosis, vs.. kadıköyde beşiktaşta seveni bol. eskiden bulunuyordu, artık o derece kolay da değil. makrocenterlarda da çok pahalılar.

  • barankovan  (17.04.19 08:58:36)