[]

Reçeteden anlayan var mı?

annem ilacı için reçeteyi alıp eczaneye götürmüş. fakat doktora iki kutu ilaç istediğini belirtmiş doktorda öyle yazdığını söylemiş fakat eczacı 1 kutu yazıldığını söyleyip 1 tane vermiş. reçetede yazan şu:

Cıpralex 20 MG.28 film tablet D:2 S:1*1(günde)

buradaki D:2 acaba 2 kutu olduğunu mu söylüyor? yada eczacı 1 kutu olduğunu neye dayanarak söylüyor?

bir de acaba bu eczacı o iki kutunun birini kendisine saklamış olabilir mi?

 
sistemde bir tane görüyordur?


  • hushhush  (16.04.19 15:11:39) 
e nabızdan girip reçete detaylarına bakabilirsiniz


  • ferrarimizolaydisatardik  (16.04.19 15:24:12) 
Reçete elle mi yazılmış yoksa elektronik mi ?

D2,
iki kutu demektir.
D2(iki)B şeklinde yazılmış olmalı.

Anneniz eğer ilacı acilde yazdırdı ise ve yeşil alan seçilmedi ise 1 kutu öder, 2. Kutuyu para ile alması gerekir.
Aynı reçeteyi başka bir eczaneye götürüp kaç kutu alabilirim diye sorun.
  • aylakadam  (16.04.19 15:29:44) 
Sigortanız gereğince sistem ikisini birden vermiyor olabilir. Örneğin ilk defa bu ilacı yazdırdıysanız bir tane verebilir ya da bu ilacı uzun zamandan sonra tekrar yazdırdıysanız da ilk seferde bir kere ama sonra doktor kaç kutu yazarsa o kadar veriyorlar.


  • mischamischa  (16.04.19 19:38:57) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.