[]

Bedelli askerlikte Doğum (babalık ) izni

merhabalar,
Bedelli askerlik tarihinden bir gün önce kardeşimin çocuğu oldu(beklenenden önce). Bu durumda kamuda çalışan veya TSK’da çalışanların yararlandığı Doğum izninden faydanabilecek midir ? Çöm aradım ama bulamadım. Pazartesi sabah itibariyle birliğine teslim oldu yarın Doğum raporu çıkacak. Çok aradım ama bulamadım, bilen varsa yazarsa sevinirim. 
Ocak'ta bedelli yaptım, bizim bölükten birisinin çocuğu oldu 2. günde, doğum raporu gelince 10 gün izin verdiler. 10 gün sonra da geldi bizimle birlikte 5 gün askerlik yaptı terhis oldu. Bir şekilde izin veriliyor yani.

Edit: Ben askere giden kişi ve baba olan kişi aynı diye anladım.
  • 10032007  (16.04.19 00:37:42 ~ 00:43:51) 
Senin eşin doğum yapsaydı %100 izin veriyorlar. Bizim koğuşta bir arkadaş iznini aldı. Ama kardeş çocuğu için vermeyebilirler.


  • gölgede aynı  (16.04.19 00:41:59) 
Askerdeyken çocuğu doğan, 10 gün izin alır. Askerliğinden sayılır. 1 hafta falan da askerliğini yapar biter gelir.

İlaveten;
sevk tarihinden belli bir süre önce baba olanlar için 1111 no kanunda yine izin süreleri var. Madde 30’lar 40’larda bir yerlerde olması lazım, hatırlayamadım.
  • lazor  (16.04.19 00:53:56) 
askerlikte doğum izni var. hatta eşin hamileyse askerliğini bile erteletebiliyorsun.


  • mikahakkinen  (16.04.19 08:47:02) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.