[]

araba hasar sorusu

www.sahibinden.com

aracın 78 bin tl hasar kaydı olup, nasıl ağır hasarlı olmuyor ? aydınlatabilir misiniz araba üstatları ?


 
7-8 bin tl yazıcaktı sanırım. 1 parca degısen 3 parca boya için bu kadar masraf çıkmaz. plaka açık sorgulama yapılabilir.


  • scudman1  (15.04.19 23:06:12) 
Araç değerinin üçte birini geçerse pert oluyor. Bu durum sigorta şirketine göre farklılık kazanabilir. Mesela 39bin tl ilk kazada sınırda olup Pert kaydı almayabilir, ikinci kaza da 39 bin olabilir. Motordan hasar aldıysa bu miktar çıkar, değişen sadece kaput olduğunu söylerler, aslında tampon, ön ızgara, Çamurluklar vs de değişmiştir ama onlar plastik olduğundan sayılmaz. Bu da bir çakallık yöntemidir.


  • insomnia  (15.04.19 23:21:06) 
2 parça halinde demiş satıcı. bu arabanın kasko değeri 110-120 bin liraysa eğer ve yaptırmak aracı perte çıkarmaktan daha uygun fiyata geliyosa sigorta şirketi onarımını karşılar. bu durumda da 35-40 bin liralık aracın 2 adet hasarını karşılamışlar ama kullanıcıya 110-120 bin liralık aracın kasko değerini vermemişler.

kabaca söyleyeyim. bu araba 2 kez sağlam kaza geçirmiş ve airbagleri dahil 2 kez açmış. onarım sonuncunda adam olmayınca da satmaya karar vermişler.
  • laragofret  (15.04.19 23:50:14) 
Degisen parcasi onemli olan. Kimse de sana net bi yanit veremez bu konuda.

Ozetle uzak kere uzak dur. Soyle dusunursen de ok: sen olsan 3 kucuk parcasi degisen yeni bir WV yi bu fiyata satar miydin?
  • baldan kaymak  (16.04.19 01:28:35) 
1.cisi adam cebinden yaptırdıysa bazı masraflarını kayıta girmediği için pert olmaz.
2.cisi çoğu firma hava yastığı açmayan araca pert vermiyor. araba takla atmıştır, kaputu ve üst tavanı zarar görmüştür. bu sebepten olabilir.
3.cüsü kaskoyal görüşüp pert olmaması için görüşme yapılabilinir. bu kaskonun insafına kalmış.
4. aracın ağır aksamlarında sıkıntı yoksa pert vermemiş olabilirler.
  • mikahakkinen  (16.04.19 08:51:26) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.