[]

Bedellide telefon mevzusu

Askercell denen olay şart mı? 78 lira fiyatı var sanırım veresin yok hiç. Kendi hattını götürüp konuşsam anlayan olur mu? Ya da sadece ankesörlü telefondan idare ediliyor mı sizce zaten bedelli 20 gün yapacağım?
 
Yerine göre değişiyor. Bizde akıllı telefon serbestti mesela. Ekşide bedelli askerlik başlığı altında gidenelerin tecrübelerini okursan daha detaylı bilgi edinirsin


  • goodman  (15.04.19 21:29:48) 
Kendi hattını götür bir şey olmaz


  • kablelvuku  (15.04.19 22:15:12) 
Kendi hattını götür küçücük şey sakla bir yere, bakmazlar bile. Sorarlarsa da, "yok içeriden askercell alacağım." dersin.
@Goodman nerede yaptınız?

  • karacigerim vur kadehlere  (15.04.19 22:39:00) 
gaziantep'te yaptım


  • goodman  (15.04.19 23:29:33) 
ben olsam telefon falan goturmem gidin kafayi dinleyin ya iste, hava degisimi. mis.


  • cooperr  (16.04.19 00:30:50) 
Gittiğin yere göre değişir. Kağıt üstünde akıllı (aslında kayıt yapabilen) telefonlar ve (ayrıca) sivil hat yasak. Tartışmasız.
Gittiğin yerdeki uygulamayı bilmen gerek. Benim birlikte akıllı telefon yasaktı ama sivil hattı bilmezden geliyorlardı. Kimi yerde didik didik tuşlu telefonu açtırıp simine bakanlar olmuş.

Gideceğin yere gitmiş olanlara ulaşarak sorman en sağlıklı cevabı verir sana. Dediğim gibi aslında yasak.
  • lazor  (16.04.19 01:00:20) 
iskenderunda yaptım. zorunlu değildi askercell. hattı ayakkabının içine sakla bişey olmaz :)


  • false pretension  (16.04.19 01:21:10) 
Kendi hat +1


  • baldan kaymak  (16.04.19 01:29:32) 
Hat yerine ankesör kartı al bence telefon filan uğraşmana gerek yok


  • Topalordek  (16.04.19 11:16:39) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.