[]

Yeni kıdem tazminatı reformu

Yapılacak değişikliğe göre asker ya da evlenme durumunda istifa edildiğinde artık tazminat alınmayacak mı? Fondan falan bahsetmişler hak kazansak dahi paramızın tamamını değil bi kısmını alıp kalanını emekli olunca alabiliyor muşuz? Doğru mu anlamışım?
 
evet, bir kısmını da hemen alamıyorsun.
15 yıl beklersen veya ev/araba almak istersen içerideki paranın yarısını alabiliyorsun.
kalanı emekli olunca
  • dafuq  (15.04.19 20:53:57) 
kimsenin ne dediğine inanma.
kanun çıkmadan kimse ne olacağını bilmiyor.
bu konu yıllardır konuşulan bir konu ve sendikaların sonuna kadar direneceği bir konu.
bekleyip görmek lazım ki hiçbir şey de çıkmayabilir.
  • otopsicocugu  (15.04.19 20:56:32) 
@otopsicocugu "kimsenin ne dediğine inanma" nedir?

bakan albayrak'ın açıkladığı yasa tasarısını yazdım ben yukarıda. henüz yasalaşmadı elbette, ama tasarı bu. adam tasarının ne oldugunu sormasın öğrenmesin mi? biz tasarının ne oldugunu yazmayalım mı?
  • dafuq  (16.04.19 09:25:48 ~ 09:30:54) 
yasa tasarısı dediğin şey meclise gelir, tüm kamuoyunun bilgisi olur.
bakanın söylediği şeyler 7-8 yıldır ara ara konuşulan şeyler..

  • otopsicocugu  (16.04.19 21:07:49) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.