Erasmus ülke seçini

Merhaba, erasmus için iki ülke arasında kaldım. Bi vakıf üniversitesinde ingilizce işletme okuyorum.
Okullardan birisi, OFFENBURG UNIVERSITY OF APPLIED SCIENCES (Almanya)
Diğeri, UNIVERSITY OF LODZ (Polonya)
Polonya ekonomik anlamda iyi, pek zorluğu olmaz ama ülke olarak pek iyi değil.
Almanya, eğitim anlamında iyi ekonomik anlamda biraz zorlayabilir.
Sizce hangisi bi adım önde?

paran varsa almanya, yoksa polonya. tartışmaya açık bir soru değil.

  • diffarentiationation  (15.04.19 13:47:48)
lodz polonyanın bir köyü. adı şehir ama köy yani şehir olmasına aldanma. ulaşımda falan sürekli problem çekersin. gezmeyi düşünüyorsan bir yere gitmek için varşova ya da krakova gitmen lazım. onun dışında şehir küçük olduğu için imkanlar da kısıtlı. gece hayatı var ama mekan sayısı çok çok az. orantılı olarak değişim öğrencisi sayısı da az. ben olsam böyle güzel bir tecrübeyi lodz'da geçirmek istemezdim. diğeri hakkında bi fikrim yok.

  • mg3929  (15.04.19 13:50:08)
evet. krakow yazmadım çünkü kalacak yer sorunu vardı, o yüzden lodz yazmak zorunda kaldım.
teşekkür ederim yorumlarınız için.

  • caffeinecontent  (15.04.19 13:52:50)
Bence Almanya. Ben Bremen'de Erasmus öğrencisiydim.
Hem dil hem kültür hem eğitim anlamında çok iyi geçmişti.

  • pinkket  (15.04.19 13:54:33)
Peki derslerin bi kısmı almanca diyorlar bunun hakkında bi fikriniz var mı?

  • caffeinecontent  (15.04.19 13:55:24)
@differentiation +1

  • chitosan  (15.04.19 13:59:34)
Paran varsa da yoksa da Almanya.Gerekiyorsa kredi cekeceksin borca gireceksin yada ek is yapacaksin ama CV'ne ALmanyada okudugunu yazacaksin.Bence tartismak bile gereksiz

  • turkuaz  (15.04.19 14:07:16)
okul 500€ hibe veriyor zaten. Bi de o var

  • caffeinecontent  (15.04.19 14:11:11)
Offenburg da köy. Ama guzel bir koy. Fransa´ya bisikletle gecersiniz, gezmek icin iyi bir nokta, Freiburg´a da yakin.

Offenburg´un iyi oldugundan emin misiniz? Ismini hic duymadigim bir universite idi, merak edip baktim Hochschule imis. Universite degil. Standartlari ayri, bir arastirin bu konuyu.

Wikipedia sayfasinda bile yaziyor hangi bolumun hangi dilde ders isledigi.
  • buf-e kür  (15.04.19 14:16:02)
Evet, araştırdım ama okulun Almanya’da anlaşmalı olduğu tek üniversite burası var maalesef.

  • caffeinecontent  (15.04.19 14:46:13)
Lodz'da erasmus yaptım. Özelden soruları cevaplayabilirim.

  • influx  (15.04.19 16:57:21)
@mg3929, dönem başına 1200+ civarı Erasmus öğrencisi geliyordu, az demişsiniz :)

  • influx  (15.04.19 16:59:28)
Paran varsa Almanya paran yoksa da Almanya. Net.

  • hot potato  (15.04.19 17:55:36)
tamamdır, almanya 1. sırada lodz 2. sırada teşekkür ediyorum :)

  • caffeinecontent  (15.04.19 20:34:02)