Halk Emeklilik Zorunlu Bes'ten Ayrılan

Var mı?

Paranız kaç gün içinde hesabınıza yattı? Bu paraya acil ihtiyacım var. Sözleşmede diyor ki iptal için gerekli evraklarınızın elimize ulaştığı günden itibaren 20 günde iade olur.

Sürpriz yapıp erken yatırabilirler mi yoksa illa ki 20 günü bekletiyorlar mı?

Bekletiyorlar.

  • kablelvuku  (15.04.19 12:42:05)
garanti emeklilik'ten çıktım geçen cuma, bugün mesaj geldi 2 gün içinde yatacak diye. aynı şekilde 15-20 gün süre veriyorlardı yatması için. ihtimal dahilinde yani.

aynı zamanda acil bir durum olduğunu iletirseniz temsilciye ona göre aksiyon olmaları da ihtimal dahilinde. yardımcı olurlar bence.
  • eurhka  (15.04.19 14:17:20 ~ 14:18:01)
@eurhka, aradım çağrı merkezlerini, sürece müdahale etmelerini rica ettim acil ihtiyacım olduğundan doalyı.

Sadece yasal 20 günlük süre aşımında anlık müdahale yetkimiz var. Tüm iptal talepleri 20 günlük sürece tabi olan gruplar halinde belirlenir, o grupta kim önce başvuru yaptıysa sırasıyla ödemeler yapılır diyor.

Mesela benimle birlikte iptal başvurusu yapan kişilerin önünde 20 gün var. Benle beraber 20 günü olan müşterileri bir grup kabul ediyorlarmış. O 20 gün içinde başvuru evraknını ellerine ulaşma süresini baz alarak sıraya koyuyorlarmış. Size sıra yarın da gelebilir, 20. günde de. Ancak 20 günü aşamaz dediler.
  • deveyi diken adamin ta kendisi  (15.04.19 15:32:58)