düğün altınlarını ne yapmalı?

selam,

bu altınlar yaklaşık bir yıldır duruyor kenarda. bankada altın hesabı olarak dursun istemiyoruz. kiralık kasada, bankada.

dolara vs çevirsek gerek var mı? her türlü bankaya koymayınca, al-sat yaparak para büyümeyecek de.

ev-araba vs alma durumu yok.

ne yapmalı? uzun süre ellemeyiz muhtemelen.

teşekkür.

not: şimdi çıkıp, "sen burdan fikir alıyorsan, ohoo" diyecekler gelecektir. her deneni yapmıyor ama değerlendiriyorum.

Bireysel emekliliğe aktarın hiç kullanmayı derseniz

  • photo85  (15.04.19 10:13:09)
10 eylül 2017 de 1000 lirayı tam altın, şimdi 1600 lira
dursun altında.
TL duruyor olsa, birşey alın derdik de, altın dursun, asla kaybetmez
  • Corc  (15.04.19 10:15:46)
bankaya aktarmak istememe sebebimiz belki saçma gelir, fakat olası bir durumda hızlıca yanımıza alacak paramız olması. yani bankaya koymazken bes'e aktarmak çok manasız.

  • bir ileti paylastim  (15.04.19 10:16:53)
Evinize en yakın bankanın kasasına koyun. Altınlara dokunmayın. Orada olduğunu bile unutun. 3 sene önce 180₺ ye çeyrek aldığımı hatırlıyorum 2016 da. Şimdi çeyrek 390₺ . Mümkünse her ay bir iki çeyrek alıp üzerine eklersiniz.

  • rakidabalikolsa  (15.04.19 10:27:40)
bankada altin hesabi olarak degil ama banka kasasinda fiziki olarak tutardim ben olsam. evde saklayip da risk almayin.

  • orange coffee  (15.04.19 10:30:20)
Banka kasası kiralamaya kara verirseniz en uygun fiyatı şekerbank veriyor biz geçen hafta düğün altınlarını kasa kiraladık.
290 tl depozito
290 tl de yıllık kira ücreti.
  • anarsik kurbaga  (15.04.19 10:35:00)
hali hazırda bankada kiralık kasada zaten. devrik cümlemden anlaşılmadı sanırım.

  • bir ileti paylastim  (15.04.19 10:59:34)
Valla yıllardır bankada duruyor ne dolar ne euro yaptırdım aynı durumdayız. Olası bir ev alma durumunda kullanırım herhalde... burdan iyi fikir çıkarsa bende faydalanmış olurum:)

  • Boris  (15.04.19 11:18:42)
Bence en mantikli olanini yapmissiniz. Ellemeyin, dursun öyle.

  • chitosan  (15.04.19 11:22:49)
biz yillarca banka kasasinda sakladik sonrasinda ziraat bankasinin altin gunleri mi ne oyle bir kampanyasina goturduk hepsini gram cinsine cevirip hesaba attik. Bir de iki yil boyunca %1-2 civari (tam hatirlamiyorum ) faiz aliyoruz TL olarak. Tabii bu Faiz devamli degil sadece 2 senelik. Ben kasada tutmak istemedim cunku her sene 1 ceyrek altin parasini kasaya vermeye gerek yok.

  • turkuaz  (15.04.19 11:31:34)
Kasada dursun+1

Sanal altina cevirince fiti fiti bozdurursunuz :)
  • brkylmz  (15.04.19 11:44:09)
kiralık kasa diyorum bende bizimde yaklaşık iki senedir kuveytürkte duruyor ilk sene kampanya vardı depozitosuz sadece 270 tl yıllık kasa ücreti verdim geçen senede 330 tl verdim kafam rahat eve yakın

  • gencfb  (15.04.19 12:05:48)
BES'e aktarmak tavsiyesiyle çöpe atmak yaklaşık teklifler.

Çok altın varsa 6 ay sonra bozdurup emlak alabilirsiniz. Fiyatlar düşecek filan.

Öyle bir fikir yoksa KuveytTürkün altın olayı çok iyi, orada tutun derim.
  • KaraSakall  (15.04.19 12:22:52)
Bankada kasa kiralamak pahalıymış.

  • prizmatik  (15.04.19 13:08:05)