ps4 pro düşük fps ve c- hataları sorunu

arkadaşlar aralık ayında bir ps4 pro aldım, daha önce ps oynamış değilim pek anlamıyorum, şimdiye kadar 10 kez filan farklı zamanlarda farklı oyunlarda c- hataları aldım ve oyunlar kapandı ( genelde cdli oyunlarda )bu durumu başka yaşayan var mı ? yaygın bir problem mi ?oyunlar fps genel olarak iyi fakat özellikle red dead redemption 2 de kalabalık yerlerde(özellikle saint denis ve strawberry), çok fazla hareket barındıran aksiyonlu sahnelerde, ateş- patlama efektlerinde vs kasma sorunu yaşıyorum, burda bahsettiğim hafif fps düşüşleri değil, bariz ortada, cihaz ısındığında oluşmuyor, bazen oyunu yeni açtığımda da fps düşüşleri oluyor, garantiye yollasam ne şekilde yardımcı olurlar ya da garantilik bir durum mudur yoksa herkesin yaşadığı standart bir problem midir onu öğrenmek istiyorum , yerli ya da yabancı forumlarda pek fazla böyle sorunlar yaşayanları görmedim, sorunun gidermek için bir çok şey denedim, cihazı daha havadar bir yere yerleştirmek, hdmı kablolarını kontrol etmek, tv ayarlarını değiştirmek, hdryi açıp kapatmak, fakat hiç bir şey işe yaramadı, yardımcı olursanız sevinirim şimdiden teşekkürler

Bende PRO olmayanı var, RDR2 dahil hiçbir oyunda şimdiye kadar C- hatası almadım (gerçi ne olduğunu da bilmiyorum, cehaletimi mazur görünüz).

Normal olanı RDR2'yi şahane oynatabiliyorsa PRO'nun hiç hata vermemesi lazım. Bence kesinlikle garantiye götürün.

EDİT: RDR2'yi CD'den oynuyorum. GTA5'i de CD'den bitirdim. God of War'ı CD üzerinden günlerce saatlerce çılgınlar gibi oynadım.
  • gonion  (15.04.19 07:11:25 ~ 07:12:31)
hata buna benziyor mu ? www.youtube.com
veya şuna www.youtube.com

edit : www.drivereasy.com
www.easeus.com
  • kitik  (15.04.19 10:58:02 ~ 11:04:53)
pro 4k olduğu için biraz daha kastırıyor oyunu diye duydum, 4k yı kapatıp oynadığımda grafiklerde inanılmaz fark var, yani proda kasarken düz ps de kasmaması normal olabilir. c- sorunlarından çok fps sorun bende, c hatalarını 5 aydır 10 kere aldım, linkte verilenler gibi hatalar ama sorunu çözeceğini sanmıyorum, yorumlarda verilen çözümleri de denedim olmadı, benim asıl öğrenmek istediğim pro da düşük fps normal midir ve garanti kapsamına girer mi

  • crowkiller  (15.04.19 13:25:25)