Köpeklerde kene - kesin çözüm nedir?

Antalya'dayız ve ilkbahar dönemi kene hiç bitmiyormuş burada. Geçici çözümden ziyade kalıcı çözümlere ihtiyacımız var. Şampuan, tasma, ilaç Vs.neler kalıcı çözüm olur?
Teşekkürler.

3 ay ise yarayan dis parazit ilacini alin veterinerden. Kene gelmiyor, dis parazit isirsa da isirdiktan sonra ölüp düsüyor köpegin uzerinden. Yine de her ihtimale karsi, yaninizda kene cimbizi bulundurun, isirdiktan sonra yaptigi sislik zor geciyor, keneyi hemen cikartmakta fayda var. Sampuan vs. gereksiz urunler.

  • buf-e kür  (14.04.19 11:51:16 ~ 11:53:22)
Düzenli olarak parazit ilaçlarını yaptırıyoruz zaten. Bu söylediğiniz farklı mı? Daha 20 gün önce yaptırmamıza rağmen yapışıyor çünkü.

  • landho  (14.04.19 12:25:56)
seresto tasma aldım ben veterinerin tavsiyesi ile 125 tl civarıydı 1 ay oldu.Gayet güzel işe yarıyor

  • brussss  (14.04.19 14:18:08)
Hangi ilaci verdiginizi bilmiyorum. Bizdeki soyle: ilk basta bir aylik verilip bakiliyor kopegin haline. Eger sorunsuz gectiyse bir ay, uc aylik dozu veriliyor. Yapisinca olup dustugunu de goruyor musunuz? Eger olmuyorsa, verdiginiz doz kopege uygun degildir; etkisi yok gibidir belki?

Bunun disinda duzenli araliklarla hindistan cevizi yagi surebilirsiniz, ozellikle disari cikartmadan once. Guzel-dogal bir kokusu var ve ayni zamanda dis parazitleri rahatsiz edici, daha az geliyorlar kopege.

Dogru ilac ve doza hala kene geliyorsa ve isiriyorsa: Cikarttiktan sonra keneyi, o bolgeye surebileceginiz bir kortizonlu krem var. Sislik cabuk iniyor, hayvani rahatsiz etmeden.
  • buf-e kür  (14.04.19 15:34:33)