Paten vs. Kaykay

Bu yaştan sonra bir de bunlara sardım. Çocukken uzun süre paten kaydım ama yıllardır kaymıyordum. Geçen bir deneyeyim dedim ayakta durup biraz sürebiliyorum. Yine de eskisi gibi değil tabii.. Kaykayı deneyince üzerinde durmakta bile zorlandım. Ama çok daha zevkli ve konforlu duruyor. Şimdi:

1) Uzun süre topuklu giymek zorunda kaldığım için ayaklarım deforme oldu, kemiklendi. Pateni takınca çok rahat hissetmedim. Ayağımı iyice sıkıştırıp, bozması fikrinden dolayı emin olamadım. 1 numara büyük mü almalı?

2) Amerikan filmlerindeki önde iki arkada iki teker olan patenler neden bulunmuyor? Yalnızca aliexpress'te çıkıyor. Bunlar neden yaygın değil? Bulup, alıp da bunlarla mı başlasam?

3) Aşırı zor gibi duruyor ama patenden vazgeçip kaykay öğrenmeye mi çalışsam?

Ayrıca ikisi için de marka, öğrenme taktiği, koruyucu aksesuarlar vb. önerilerinize açığım.

2) 4 tekerlekli patenler eski model, tek sıra tekerlekli olanlar daha yeni ve daha performanslı.

  • killerbee  (12.04.19 23:27:38)
*ekşi den gelebilmek negzelmiş la buraya özlediniz mi bizi :D

Neyse, Paten bilmiyorum ama yıllarca kaykay sürdüm. Bıraktım gerçi artık yaşlandım belim ağrıyor.

Kaykay öyle uzaktan zor gibi görünür ama kolay be sanki ya da bana öyle geliyor. 2 ayak üzerinde tekerlekli bir şey üzeride ilk başta dengeyi sağlamak zor olacak ama sonradan alışacaksın. Bisiklet gibi ya bi numarası yok aslında nasıl yarım edeyim bilemedim, öğrenmesi zor ustalaşması kolay diyelim. tahtanın üstündeki 4 ön 4 arka vidalı yerler var ya tam onların üzerine basarsan ilk dengeni sağlam kurarsın ve ilk binişinde yüzde 100 düşme oranın, yüzde 90'a iner :D Sonra tek ayağınla kendini ittirirken tahtanın üzerindeki ayağını kaykayın baktığı yere doğru çevirirsen düşme oranın yüzde 80'e iner :D

Yani, kaykay giderken 2 ayağın vidaların üzerinde ve ayaklarının iç kısımları birbirine bakacak, kaykayı ittirmek indirdiğin ayak ile ittirme işini yaparken tahta üzerinde ayağı hemen dışa doğru çevireceksin.

Düşe kalka öğreneceksin ama inan çok zevkli. Yurtdışında falan yaşasam hala sürer dalgama bakarım ama burada yapamıyorum :D

Hadi bol şans, gece gece görmeseydim emektarımı çıkartıp ayak duruşlarını fotoyla gösterirdim ama artık sabaha belki gösterebilirim. Bol şans :D

poster.keepcalmandposters.com
  • eazy  (13.04.19 03:10:40 ~ 03:11:22)