1200 tl bütçeyle Dijital SLR

Selamlar

Bana arada bir para kazandıracak ama en önemlisi fotoğraf çekme zevki verecek bir slr almak istiyorum.

Şimdi sorunum şu ki: Nikon hayranlığımı kenara bırakırsam 1200 lira bütçeyle alabileceğim en mantıklı makina nedir? Mesela olympus neden daha ucuz? Özellikleri karşılaştırıldığında nikon fazlasıyla pahalı geliyor.

Önceleri d40x kullanmıştım ve çok memnun kalmıştım. Ona denk, ancak daha yüksek çözünürlüğü olan bir makine arıyorum.
OLYMPUS E420 DZ KIT SLR nasıl bir makinedir? Neyin eksikliğini çekerim?

Kafam karışık, cahilim. Yardımınızı bekliyorum.

(bkz: 450d)

  • o da olabilir  (30.03.10 18:48:47)
teşekkür ederim. güzel bir makinaymış. mesela canon 450d'nin yukarıda yazdığım olympus'dan üstünlüğü nedir?

manuel kullanım için hangisi daha yaratıcılığa açık? hangisinde karanlıkta daha güzel, dağılmamış fotoğraflar elde edebilirim.
  • kerkaporta  (30.03.10 19:02:48)
nikon d5000 hazır d40 a da alışmışsın, hem objektifin falan da varsa daha da ucuza body alırsın. artan parayla bir tane daha objektif alırsın?

  • cedric  (30.03.10 21:44:07)
wallahi canon 450d de nikon d5000 de gece çekimlerinde yüksek iso da iyi performans veriyolar. bir de yanına f1.8 hatta f1.4 lens alırsan geceleri inanılmaz şeyler çekilebilir.

ben diyorum ki, d40x i elden çıkar, lensin (muhtemeln 18-55 tir) kalsın, digip d5000 gövde al (d90 gövdelere de hayyamdan falan bakın derim belki biraz üstüne bulursunuz tam fiyat hakkıdna malumatım yok) üstüne de paranız artarsa nikon 50mm f1.8 lens alın. bir de elinizde zaten nikkor set varsa ya da nikona uyumlu bir set varsa tekrar nikon almanız daha akıl karı derim.

bu arada nikon d40x inizi elden çıkardınız mı?
  • cedric  (30.03.10 21:47:34)
olympus da nikon ya da canondaki kadar lesn seçenek ve çeşitliliği en azından ülkemeiz için yok. o nedenle ne sany ne de olympus a hiç bir zaman yönelmedim ben şahsen kendim adıma.

amma çok cevap yAzdım yaeh :/
  • cedric  (30.03.10 21:49:14)
çok teşekkür ederim bilgilendirmeniz için.

  • kerkaporta  (30.03.10 22:07:11)
nikon'u elden çıkarmak da değil, elden kaçırdım maalesef. kalsaydı onunla daha idare edebilirdim :(

  • kerkaporta  (30.03.10 22:09:38)
olympus un bazi noktalarda artisi bile var. ama lensleri pahali ve zor bulunur oldugu icin tercih edilmiyor. eger yurtdisindan getirebiliyorsaniz olympus u da bir düsünün derim.

  • atmacaged  (30.03.10 22:38:10)
nikon d3000, %18 indirimde, 12 taksitle.
gold.com.tr

  • mesopotamian  (30.03.10 23:35:51)