televizyon 101

Selamlar,
Uzun zamandır evimde tv yok, arada bir kaç yılı saymazsak neredeyse 15 yıl. tv'deki yeni teknolojilere bayağı uzağım yani. en son bıraktığımda teleteksten maç sonuçlarına, borsaya filan bakılıyordu :)

Film, dizi vb hep bilgisayardan izliyorum, 21" monitorümden. Yakın zamanda bir de netflix'e üye oldum. Daha önce hiç aklımda yoktu ama yavaş yavaş acaba büyük ekran bir tv mi alsam demeye başladım.

Normal tv kanallarını izleme niyetim yok, anten bile bağlamam, sadece film, youtube video filan izlerim.

Ne yapsam? İyi bir bilgisayar + iyi bir tv mi alsam? Yoksa tek başına iyi bir tv alarak da istediğim gibi kullanabilir miyim? TV için olmazsa olmaz özellikle nedir mesela? Bilgisayar da al derseniz o vakit hdmi çıkışlı (şimdiki teknoloji bu mu emin değilim) güçlü bir ekran kartı mı almam gerekir?

Soruma vakit ayıracaklara şimdiden hürmetler.

Valla bizde philips marka bir televizyon var. 50 inch smart tv. Youtube, netflix, blutv gırla. 7 aydır evliyiz normal yayını toplasan 10 kere izlemedik. internet tarayıcısından da izleniyor istediğiniz gibi. Biz çok memnunuz. Modem de tv'ye yakın olunca tadından yenmiyor.

  • matilda  (12.04.19 13:58:17)