Rahim duvarı kalınlaşması

Merhaba

Rahim duvarının kalınlaşmasından dolayı biyopsi yapılacak ve kalınlık inceltilecek(işlemin adı yanlış hatırlamıyorsam kürtaj)

Bu işlemi yaptıran veya yaptıran bir tanıdığı olan var mı? İyileşme süreci uzun sürer mi? Sürekli kanamaya neden olur mu? Biliyorum kişiden kişiye göre değişir ama tedavi hakkında bilgilendirilirken süreç çok basit bir şekilde tamamlanıyormuş gibi anlatılıyor ama aylarca kanaması devam edenler olmuş o yüzden merak ediyorum. Cevaplar için şimdiden teşekkürler, tikler sabaha.

Anneme kuretaj yapildi. Sizinle ayni sebepten. Bayilttilar komple 1 saat falan dinlenip eve geldik. Ertesi gun bi lekelenmesi oldu. Sonrasinda tamamen iyilesti. Hic endiselenmeyin. Gecmis olsun.

  • karen  (12.04.19 03:08:52)
Karen+1
Annemede ayni neden bayiltarak yaptilar ve hic sıkıntı kanama yaşamadı. Belki hafif leke gibi olduysa onuda söylemedi.

  • brnbrs  (12.04.19 07:38:34)
@karen @brnbrs cevaplarınız içimi rahatlattı. Peki işlemleri uzerinden ne kadar zaman geçti? Bu kalınlaşma kadınlarda tekrarlayan bir şey mi? Bir de öncesinde bulunan şikayetlerinde islemden sonra azalma veya çoğalma oldu mu?

  • Selektivite  (12.04.19 08:23:12)
Annemde kansizlik vardi kadin dogum muayenesi kalinlasma farkedince kuretaj istedi. Ustunden 4 yil gecti. 4 yildir bi daha hic kalinlasma var demediler. Kansizligi kronik devam ediyor.

  • karen  (12.04.19 08:28:06)
Annemin rutin kontrolde gormuslerdi. 2 yıl oldu hâlâ bir sorun yok şükür.

  • brnbrs  (12.04.19 19:05:23)