[]

Ustura Tavsiyesi

Usturayı cok methettiler bir denemek istiyorum.

Hangi marka model oneririsiniz acaba? Alırken neye dikkat etmek lazim?


 
valla sen yaprak jilet ve yaprak jilet takılan ucuz usturalardan bi al dene de, kalitelisine sonra bakarsın.

3 sene usturayla traş oldum, bi gün dalgınlığıma denk geldi bi kestim kendimi, o gün bu gün elimi sürmem, çok fena kesiyor yani, tehlikeli olabiliyor.
  • killerbee  (11.04.19 15:16:09) 
  • sincapgibimesela  (11.04.19 15:36:05 ~ 15:41:17) 
@killerbee ' yi dinleyin. Çok ucuz yaprak jilet takılan berber usturası alın , kendinizi kesince nasılsa atacaksınız bari çok para harcamamış olun.

www.hepsiburada.com
  • synax  (11.04.19 16:17:45) 
Safety Razor alsan daha iyi olur senin için.


  • gibicibicis  (11.04.19 18:53:12) 
bu usturalarda ve açık jiletlerde en önemli şey şu.

usturayı yatay pozisyonda tutuyorsun diyelim, sadece yukarı aşağı kesim yapman lazım.

yatay olarak sağa sola 2-3 mm oynattığında öyle derin kesiyor ki hastanelik olmamak elde değil.

yani katiyen jiletin uzun kenarını kesim alanına paralel oynatmaman lazım.

benim de öyle oldu 3 sene kullandım, çok sık traş olmam ben uzayınca traş olurum.

türlü türlü sakal makinası var uzunları kısaltmak için ama şöyle bir sorun oluyor, bu tür sakal makinaları ile kısaltma yaptığımda etrafa kesilmiş sakalları çok pis saçıyor ve temizlemesi zor oluyor.

usturayla istersen 1 metre sakalın olsun bi kerede kesersin, yaprak jiletler de çok keskin olduğu için çok konforlu bi traş sağlıyor.

neyse derken bi gün elim kaydı, boğaz tarafından bir kestim kendimi, o kanı görünce straş köpüğünün altından, ölüyom harbiden lan ben galiba dedim. bi daha elimi süremedim hehehhe

artık permatik banyo kullanıyorum, alıyorum abi taraklı kısmını çıt çıt kırıyorum, al sana açık jilet. hem kullanması da çok kolay usturaya göre.

safety razorları çok gördüm işportada ama almak aklıma gelmedi, aslında alsam güzel olcak.
  • killerbee  (12.04.19 08:13:25 ~ 08:20:38) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.