The favourite

www.imdb.com

bu filmi tavsiye eder misiniz? Sözlükte baya eleştrilimiş, imdbsi fena değil. Akşam bir seansı var ama gidip gitmemekte kararsızım. Daha sonra internetten mi izlesem, değer mi sinemaya gitmeye?

Teşekkürler

sinemaya gidebilirsin, oldukça iyi bir film

  • fragile lady  (11.04.19 12:49:26)
sinemada izlemeye değer çünkü kullanılan kamera açıları ve atmosferin başarısını perdede izlemek bence bir sinemasever için önemli.

lanthimos'u eskiden seven, sonradan amerikan film endüstrisine geçişiyle sinemasını değiştirdiğini düşünüp yavaş yavaş soğuyan biri olarak bu filmini en kötüsü olarak düşnüüyorum. yine de, ortalama bir sinema filmi için başarılı tabii; bahsettiğim eleştiri "festival filmleri" kapsamındaki filmler içindi.

eleştirilmesinin sebebi yarattığı hype'ı karşılayamaması. yükselen bir yönetmen, muhteşem bir kadro-ki söylemek lazım, oyunculuk çok iyiydi, zaten olivia coleman kaptı ödülü- bu beklentiyi karşılayamadı. zaten bilinen ekşici bok atmaları çoğu, yoksa film kötü değil.

kıssadan hisse, sinemada izle; hele ki daha önce hiç lanthimos izlemediysen kesin bir bak.
  • Jux  (11.04.19 13:12:03)
Hayır. Gerçekten çok kötü film, bilet parasına da değmez. Daha sonra online ya da kanallar gösterince izleyin.

Ama Olivia Colman, Rachel Weisz ve Emma Stone performansları iyi.

Lanthimos'u sevmiyorum.
  • heritage  (11.04.19 15:06:54)