Hakikaten nasıl olacak o iş?

Sudanda darbe olmuş, 30 yıllık meşru, seçimle iktidara gelen, milli iradenin tecil ettiği parti ve lideri tutuklanıyormuş. Rusya'da yapıştırmış, seçimle gelen partiye darbe yapiyirler kabullenemeyiz falan diye.

30 sene boyunca bu adam ülkenin ilimlerine nüfuz etmiştir, darbe olmasa nasıl kurtulacaktı bu olumsuz liderden mazlum sudan halkı?
Darbe olmasa nasıl kurtulacak bu gibi eksi yönde gelişmiş ülkecikler?

bazı ülkelerin siyasi kültürlerinde seçimle giden ya darbe ile ya ölüm ile gider. bu genelde Arap ülkeleri, azgelişmiş ülkeler için geçerli.

  • babilbaligi  (11.04.19 12:00:12)
aralık aynıdan beri protestolar devam ediyormuş, biraz da dış güçler fiştiklemiştir.

dış güçler fiştiklemeyip gaz vermeden katiyen darbe falan olmaz hiç bir ülkede kolay kolay.

neyse belkide rusya var bunun altında bilemeyiz, rusya artık ne planlıyor ya da ne düşünüyor bilmiyorum ama ya oraya bi kaç alet ekipman yerleştirdi, radar, nükleer füzeler, uzun menzilli vıttırıvızıklar falan

ya da öylesine işkembeden salladılar meydanı boş bulup.

sudanın rusya ile ne işi olur allahaşkına, adamlar açlıktan ölüyor şu fotoğraflara baksana.

www.google.com

ben şahsen sudanın gerçekten açlık çeken ve kabile hayatı yaşayan insanların darbeymiş siyasetmiş pek uğraşacağını sanmıyorum. varsa bi başkentleri belki oradaki insanlar, hökümet değişir de bize belki ekmek çıkar diye düşünebilir.
  • killerbee  (11.04.19 12:08:42 ~ 13:43:16)
"meşru, seçimle iktidara gelen, milli iradenin tecil ettiği parti"

gercekleri bilmiyorum ama yukarida yazdiklarinin dogru oldugundan sen emin misin?
  • Traveler  (11.04.19 12:58:03)
"Sudanda darbe olmuş, 30 yıllık meşru, seçimle iktidara gelen, milli iradenin tecil ettiği parti ve lideri tutuklanıyormuş."

iyi sallamışsın. baştaki eleman zaten darbeyle geldi oraya. darbeyle gelen darbeyle gider desen olurdu.
  • del piero10  (11.04.19 14:34:26)