İlk defa queen dinledim

Normalde herkesin diline dolanan kişi ve grupları merak etmem ve önem vermem. Bu düşünceyle üç sene kadar önceye kadar Metallica da dinlemiyordum ama dinleyince beğendim hala sessiz sedasız dinlerim.

Bugün de Queen paylaşımları görünce bir bakayım dedim de bu bildiğin 90'lar Türkçe pop?

Böyle düşünen var mı merak ettim. Yok mu?

Pop parçaları var elbette ama Innuendo albümünü bir dinlemeni tavsiye ederim. Salt pop deyip de geçemeyiz çünkü içinde rock ve senfonik unsurlar olan bir müzik yapıyorlardı.

Bir de allahaşkına hangi pop parçada böyle sözler var?

Mama, just killed a man
Put a gun against his head, pulled my trigger, now he's dead
Mama, life had just begun
Too late, my time has come
Sends shivers down my spine, body's aching all the time
Goodbye, everybody, I've got to go
Gotta leave you all behind and face the truth
Mama, ooh (Any way the wind blows)
I don't wanna die
I sometimes wish I'd never been born at all

But now I've gone and thrown it all away
  • old possum  (10.04.19 12:35:12 ~ 12:40:09)
Yok ya rock işte

He rock olduğuna örnek gösterilen parçanın sözleri de arabesk o ayrı :d

Morissey de öyle mesela, sözler kendini kes’ sözleri
  • guinan  (10.04.19 13:20:34)
gerçek queen deneyimi için canlı performanslarını bir dinleyin derim. şahsen albüm kayıtlarından çok daha başarılı buluyorum.

  • anonim yazar  (10.04.19 14:26:54)
Hangi 90’lar pop insanın tüylerini diken diken eder ki, şarkıyla hiçbir anınız olmamasına rağmen?
Şarkıların böyle etkileyici olmasında Freddie’nin sesinin de büyük etkisi var tabi.
youtu.be
  • megalomaniac  (10.04.19 18:26:06)