[]

Araplar Atatürk'ü niye sevmiyor?

Geçen sözlükte 6566565. Atatürk büstüne saldıran Araplar başlığı gördüm. Bu seferkiler Suud asıllıymış. Ya ben anlamıyorum, Osmanlı padişahı olsa bir nebze anlayacağım hani özgürlük mücadelesi verdiler Osmanlıya karşı falan filan.

Atatürk'le ne alıp veremediği var bunların? Adam onların topraklarında hak talep etmemiş bir şey yapmamış, kuzeyde ülkesini kurmuş oturmuş. Aksine Osmanlı tahakkümünden kurtardı falan diye Atatürk'ü sevmelerini beklerken bunlar niye böyle davranıyorlar valla anlamıyorum. Bunlar şerefsizler şunlar bunlar tarzı bir cevap değil aradığım. Cidden bahanelerini merak ediyorum. Hem bu olayın hem de daha önce benzer şeyi yapan Suriyelilerin.


 
bpakman.wordpress.com

Şimdi bizim Arap aşıkları niye sevmiyorsa ondan.
  • kirmizipilotkalem  (09.04.19 02:01:33) 
suriyeliler özel olarak Hatay meselesi yüzünden sevmiyorlar.

onun dışında Atatürk bizi bugünün Arapları gibi olmaktan kurtaran insan. onlar da bulunduğu durumu bir bok sandığı için, sevmiyorlar.
  • babilbaligi  (09.04.19 08:55:16) 
araplar birbirlerini sevmiyorlar ki baska bir irki sevsinler. misirli fasliya kufreder, fasli irakliya saydirir, irakli filistinliden nefret eder.

col bedevisi bir suru bos beles adam iste. araplar ataturk;u sevseydi zaten sictiydik :)
  • cooperr  (09.04.19 09:28:02) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.