[]

fotoğraflara isim eklemek

Bir kalsör için her şehre ait fotoğraflardan oluşan 81 tane jpeg dosyası var. Bu fotoğraflardan bir slayt/sunum/video hazırlamam gerekiyor. Her şehrin üzerine de adını yazmam gerekecek bu durumda. Bunun için nasıl bir yol izlense kolay olur? Dosya adlarını otomatik olarak resmin üzerine (kenarına köşesine) yazan bir program var mıdır? 81 şehir az da değil hani.
 
Uzman değilim ama photoshop'ta batch process komutuyla yapabilirsiniz belki.


  • whoosie  (08.04.19 13:07:56) 
ücretsiz "FastStone Photo Resizer" isimli program var. boyut değiştirmeden, ayar yapmaya kadar bir sürü değişiklik yapabliyorsun. sağ alt köşede advanced options ayarından dokuzuncu sekmede "text" ayarı mevcut. tüm resimlere yazı ekleyebilirsin .


  • pccopath  (08.04.19 13:44:34) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.