İsviçre'de Nakit Para Çekme

Merhaba,

Türkiye'deki banka kartından para çekerken TRY/CHF çevirisi nasıl yapılıyor? Yüksek kurdan mı satılır? Alışveriş için de aynısı mı geçerlidir? Hangi banka avantajlı?

Bir de Türkiye'deki bir bankadan CHF hesabı açıp, CHF satın alıp karta bağlasam ordan para çekebilir miyim? Yoksa TRY hesabından mı işlem yapılır?

Son sorum da İsviçre'de sanırım Türkiye'deki bir bankanın ücretsiz ATM anlaşması yok değil mi? (Yapı Kredi'nin ve TEB'in Avrupa'da bir kaç yerde anlaşması var ama İsviçre yok onların içinde)

bankaların kendi kurları oluyor. bu kurda bahsettiğin gibi yüksek kurdan alışveriş yapılır.

CHF hesabı açabileceğin bir banka var mı türkiyede emin değilim. Olsaydı bahsettiğin gibi bu hesabı kartına bağlar ve ana hesap olarak belirlersen CHF hesabından çekim yapar.
  • ayin yazari  (08.04.19 13:30:58)
teşekkürler. nerdeyse tüm bankalar açıyor CHF hesap.

  • patates  (08.04.19 13:33:53)