[]

Swap - yabancı yatırımcıyı içeri hapsetmek

Bir ara swap olaylari oldu ya kafama birşey takıldı. "Yabancı yatırımcıyı içeri hapsettik" diye bir yorum okudum. Tam tersi olmadı mi? Yabanci adam tl bulmak için borsadaki parasini cekmedi mi? Swap olayi ile "yabanci yatırımcıyı hapsettik, dışarı çıkmasına izin vermedik" kismini tam anlamadim. Yorumlyabilir misiniz?
 
O işin içinde bir üçkağıt vardır. Yabancı tl bulup yurtdışı swap piyasada tl'yi dolara swap ediyordu. MB Türk bankalarının yabancılara tl arzını kıstı. Yani tl alan kullanmak için değil swap etmek için alıyordu. Kim ne derse desin Merkezin hamlesi doğru. Tl kısa dönem borçlanma swap karının üzerine çıkınca zaten sorun otomatik olarak kalmadı.


  • wolfg  (08.04.19 08:37:51) 
Onu sormuyorum hapsetme derken ne kastediliyor onu soruyorum.


  • gonul_isleri  (08.04.19 11:15:17) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.