[]

Yurtdışında ikamet ederken Türkiye'de sağlıktan faydalanmak

İkametgah yurtdışında olduğu için Türkiye'deki sağlık sigorta kaydım silinmiş durumda. İkametgahımı aldırmadan tekrar kaydolamıyorum. Ancak düzenli kontrole gelmek durumunda olduğum iki doktor Türkiye'de. Bir şekilde sisteme kaydolmanın, sigortadan yararlanmanın bir yolu var mıdır?
 
özel sigorta yaptırabilirsin.


  • iksecutiyoner  (07.04.19 23:32:22) 
@iksecutiyoner Oturma izni için ucuz bir özel sigorta yaptırdım, oldukça kısıtlı maalesef...

@duygusuzromantik İkametgah Sırbistan'da, sanıyorum karşılıklı anlaşma var. Bu durumda ülkenin sağlık bakanlığına gidip kayıt yaptırmam mı gerekir?
  • degilim  (07.04.19 23:37:45) 
gss açtırabilirsin geldiğinde, her ay ödersin ama hastaneden yararlanırsın.


  • patos64  (08.04.19 00:58:52) 
Ben ikametimi yurtdisina aldigimda sigortam dusmemisti. Dustugunden emin misiniz siz


  • kuehles blondes  (08.04.19 08:50:43) 
Duygusuzromantik +1


  • photo85  (09.04.19 02:39:57) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.