film istek(2. dünya savaşı)

herkese iyi akşamlar.

pazartesi sendromuna girmeden evvel güzel bir ikinci dünya savaşı filmi önerir misiniz? pasifik cephesi konulu olmazsa sevinirim. hatta savaşa klasik "amerika kahraman" gözünden bakmasa da sevinirim.

şu ana kadar izlediklerim.

piyanist
schindler's list
er ryan
der untergang
pearl harbor
çizgili pijamalı çocuk
enemy at the gates
soysuzlar çetesi
la vita bella
operasyon valkyrie
das boot
fury

dizi de kabulüm. dizilerden izlediklerim.

unsere mutter, unsere vater
pacific
band of brothers
the man in the high castle

aklıma gelmeyip yazamadığım daha çok var kesin.

teşekkürü bir borç bilirim herkese şimdiden

Stalingrad' ı izlediğini ama yazmayı unuttuğunu düşünüyorum.

Bunun yanında Cross of Iron ve A Bridge Too Far var. İkisi de bayağı eski. Ama mutlaka izle izlemediysen. Cross of Iron' ın kitabı da var, tavsiye ederim.

Ondan başka aklıma gelen bir de Hacksaw Ridge var.
  • İnatçılığın yeryüzündeki temsilcisi  (07.04.19 21:24:24)
@İnatçılığın yeryüzündeki temsilcisi

tabiki izledim. unutmuşum :) a bridge too far'ı izlememişim ona bakayım bir ara şimdi cross of iron'a bakacam. teşekkür ettim.
  • gliderpilot  (07.04.19 21:50:41)
(bkz: idi i smotri)

  • spirit crusher  (07.04.19 21:53:28 ~ 21:53:38)
The thin red line 1998(pasifik istemiyorum yazmışsın ama iyidir)
Dunkirk 2017
A bridge too far 1977(amerikan propagandası yapılmayan nadir filmlerden, çok severim)
Judgment at Nuremberg 1961(kült film denilebilir, fikir edinmek için izlenebilir)
the dirty dozen 1967(tarantino'ya ilham kaynağı olmuş bir film)
  • karacigerim vur kadehlere  (07.04.19 21:54:55 ~ 21:56:55)
Dunkirk
Tora tora
Nürnberg mahkemeleri (savaş sonrası savas suclularinin yargilanmasini anlatıyor)
  • Amaranta ursula  (07.04.19 21:58:59)
Blackbook

  • iwasbornonamountainside  (07.04.19 22:06:49)
under sandet

  • damla sakızlı dondurma  (07.04.19 22:39:24)
the counterforfeiters
entrusted
Operation Finale
Katyn Katliamı
  • sutlu nescafe  (07.04.19 22:44:11 ~ 22:44:38)
burada 30 filmlik bir liste var. belki ilginizi çekenler olur:

obicimsinema.com
  • goks  (07.04.19 22:49:38)
herkese teşekkür ederim. izlemediklerim var. izleyeceğim sırayla.

  • gliderpilot  (07.04.19 23:18:15)
the reader.

  • sutlu nescafe  (08.04.19 00:51:42)