Swiss made

Üzerinde swiss made yazan saatler isviçrede mi üretilmiştir? Saat&saat’in greenwich marka bi saati var yabancı kaynaklarda bulamıyorum. Birkaç kişiye sordum kendileri üretiyorlar 1000 liraya isviçre saati olmaz diyorlar. İsviçre üretimi değilse nasıl swiss made yazabiliyorlar?

Swiss made yazıyorsa isviçre'de üretilmiştir. 1000 liraya isviçre üretimi saat mümkün.

  • kanepeee  (07.04.19 18:39:00)
Swatch da İsviçre yapımı, swiss made olması için belli şartlar var. Saat parçalarının %60'ı İsviçre'de üretilecek ve saatin son kontrolü orada yapılacak vb. gibi.

  • salihdt  (07.04.19 19:10:57)
Geneli İsviçre'de üretiliyor ama Swiss Made kriteri taşıyan birkaç Alman markası saat de var. Misal Swiss Made kriterine uygun saat yapabilirsen Türk markası bir saate de Swiss Made ibaresi koymak için izin alabilirsin.

Onun dışında 1000 liraya Swiss Made saat olur ama quartz saat olur mekanik olmaz, değerli olanlar zaten mekanik olanlar oluyor.
  • angelus  (07.04.19 19:56:00)
daha evvel linkteki gibi bi durum vardı bahsedilen markalar hakkında, bi göz atın isterseniz.

www.yenimeram.com.tr?
  • obaa  (07.04.19 20:13:09 ~ 21:00:42)
Swiss made yazıyorsa sıkıntı yok.
Hanowa’nın 500-600’e swiss military saatleri var.

  • adwokat  (07.04.19 21:09:37)