gta san adreas ve gta 4 farkı?

merhaba, iki oyunun arasındak, sene sadece 3 olmasına rağmen san andreas gibi dandik grafikten gta 4 gibi harika ve gerçekçi bir grafiğe nasıl geçti bu adamlar yıllardır kafamı kurcalıyor da? 3 sene gibi kısa sürede teknoloji bu kadar değişti mi, yoksa adamlar ilk oyunlara özenmiyor muydu? misal mafia 1 2002 çıkışlı ama grafikleri çok güzel.

konsollara yeni jenerasyon geldi o arada. makineler daha güçlenince developerların grafik konusunda eli biraz daha açık oluyor.

  • cassey  (07.04.19 11:11:34)
Yeni nesil geldi ve grafikler cag atladi. O yillar pcler konsollarin grafik olarak gerisinde kaliyor, teknolojiyi konsollar belirliyordu. Mesela Ps3 cikarken yeni bir cag acti ama ps4 ve digerleri bunu yapamadi.

Ayrica gta 4’e 100 milyon dolar harcamalarinin etkisi vardir :) O yillarin rekoru harcamasi :
  • eazy  (07.04.19 11:31:17)
gta san andreas, temelde gta 3 grafik ve fizik motorunu kullanıyor. yani aslında 2001'in teknolojisini. hatta geliştirilme sürecini göze alırsak daha eski.

birden geçiş yok. şöyle düşün, bir ekip gta san andreas'ı geliştirirken, başka bir ekip yeni grafik ve fizik motoru üzerinde çalışıyor. yani yıllar süren bir geliştirme söz konusu.
  • avianthem  (07.04.19 11:36:15 ~ 08.04.19 00:04:06)
Gta san andreas zaten ilk oyun değil. Serinin 4 ya da 5. oyunu. Ayrıca arkadaşların söylediği gibi süregelen bir çalışmanın sonucu ve grafik teknolojisinde büyük bir devrim oldu o dönemde.

  • fakatmuzeyyenbuderinbirtutku  (07.04.19 14:54:59)