Odayı nasıl dizayn edeyim?

Arkadaşlar odada iki tane tek kişilik yatak var. Bana kalsa bir yatağı atarım da maalesef kalacak o yatak. Kaldıramam. Odada yalnız ben kalıyorum.

-Odada iki yatak olacak.
-Dua bölümü yapacağım odanın bir yerine.

Dua bölümü dediğim de mum, tütsü, ikona vs. koyacağım bir bölüm olacak. Hantal mobilya olmayacak, ya bir tane sehpa ya da duvara küçük raf koyacağım.

Daha önce başucu pencereye gelecek şekilde yan yana duruyordu yataklar.
Yan yana durmaları zorunlu değil.

Resme çizmeyi çalıştım odayı. Anlamadığınız bir şey varsa sorabilirsiniz.

Neyi nereye koyayım ben şimdi?

eksiup.com

Girinti ya da çıkıntı kısımlarından birini bir paravanla ayırıp dua bölümü ya da giyinme bölümü yapabilirsin belki. Sadece paravan ile bölme. İşi de aklında olsun dedim.

  • kisa  (05.04.19 18:16:27)
iki yatağı birleştirip yer tasarrufu sağlanamz mı

  • elma  (05.04.19 18:56:04)
@elma

ikisi bitişik konulsun diyorsan pek bir şey fark etmez sanki.
  • dont eat me  (05.04.19 19:08:51)
iki yatağın baş kısımları yan yana girintiye sığar mı? çift kişilik yatak gibi.

böyle girintili odalarda o kısımlar boş kalırsa çok atıl oluyor.

pencere-çıkıntı arasına da dua bölümü bence.
  • asisamus  (05.04.19 20:06:38)
yataklari yan yana girinti kismina sok, cift kisilik yatak gibi olsun. cikintinin onune bir tane dolap koyarsan oranin arkasina dua bolumu olmus olur. cikintinin diger tarafina da varsa calisma masasi vs koyarsin.

eksiup.com
  • crucio  (05.04.19 20:17:54)
yataklar yan yana çift kişilik yatak gibi sığmıyor arkadaşlar. ölçtüm. :(

  • dont eat me  (05.04.19 21:23:49)