Dua sorusu

1. Hayatınızda bir şey için gece gündüz dua ettiniz mi hiç?
2. Peki o şey ne kadar imkansız görünse de oldu mu?

1-hayatımda hiç dua etmedim.
2-imkansız görünen ve dua etmediğim, gerçekleşen çok şey oldu.

  • Jux  (04.04.19 20:08:34 ~ 20:08:51)
1-hayır.
2-bir olayın gerçekleşme ihtimali yoksa ona imkansız denir. o şey olmaz yani. imkansız görünmek diye bir şey yok.

  • diffarentiationation  (04.04.19 20:10:55)
Ettim ama Allah'a değil.
Imkansız miydi bilmiyorum ama oldu.
Artik o kadar zorlamıyorum hiçbir şeyi. Olursa olur, olmazsa su akar yolunu bulur.
  • JohnOakley  (04.04.19 20:17:55)
Bir arkadaşıma ettim. Kendisi 1.35 boylarında bir sürü hormon sorunları olan biriydi. Dayanılmaz kemik ağrıları vardı. 13 tane ilaç kullanıyordu. Önce 150 boylarında maddi durumu kendisininkinden iyi olan biriyle evlendi. Tüp bebek yöntemiyle kız evlat sahibi oldu. Sadece 2 ilaca devam ediyor. Allah nazarlardan korusun. Tabi benim dualarım mı bilinmez.

  • for day to break  (04.04.19 20:23:01 ~ 20:25:30)
İmkansız değil de işte bu 2. cevabı veren arkadaşın dediği gibi, daha ziyade olasılık hayli düşük veya olasılık dışı görünen şeyler gerçekleşebilir (bir olasılık yani).
İkinci olarak da, ben ilk gençlik yıllarını yoğun dua ile geçirmiş biri olarak rahatlıkla söyleyebilirim ki;
Dua bir şeylerin gerçekleşmesine vesile olamaz, sadece psikolojik açıdan bir rahatlama sağlayabildiği için (plasebo etkisi gibi ama aslında da tam değil) bazen senin bir takım sorunları aşmana destek atabilir. Mesela sınava hazırlanıyorsundur, dua ettikçe motive olursun falan.
Ama senin iradenin çok dışındaki mevzuların gerçekleşmesi vs tamamen somut olasılık hesaplarına bağlı bir şey. 100 kere ard arda attığın para 100'ünde de tura gelebilir mi meselai elbette gelebilir ama sadece fazlasıyla olasılık dışı bir durum işte bu da
  • whoshothesheriff  (04.04.19 20:24:19)
1- gece gündüz olmasa da bir konuda çok dua ettiğim oldu.
2- evet oldu

  • avatar is back  (04.04.19 20:33:28)
1) evet
2) hayır olmadı, konu benim irademin, yapabileceklerimin sınırları dahilinde değildi

bu özel olay dışında dua etmediğim halde olmasını istediğim bir çok şey oldu. olmasını asla istemediğim bir çok şey de oldu. hayat geçip gidiyor işte.
  • taurina  (04.04.19 20:45:51)
Çokça ettim kimi oldu kimi iyi ki olmamış dedirtti

  • photo85  (04.04.19 20:51:00)
1- birçok şey için dua ettim, ediyorum, ama belirli bir şey için sürekli dua etmedim.
2- hayatımda imkansız gözüken pek çok şey gerçekleşti.

  • dont eat me  (04.04.19 20:55:46)
3. Tonla kabul olan duam var ve bircogu normal kosullarda imkansiz gorunen seylerdi.

  • dilemma of subscribtionability  (04.04.19 21:39:13)
Gecen sene mayistan beri is bulmak icin dua ediyorum. Neredeyse 1 sene olacak. 1 sene boyunca evde oturmamin bi hayrini da gormedim. Stres sikinti girla. Dolayısıyla kafam dua konusunda karisik:)

  • nick konusunda kararsizim  (04.04.19 21:41:09)
1.ettim
2.olmadı iyi ki de olmamış diyorum vardı bir hayır ben görememişim.

  • damla sakızlı dondurma  (04.04.19 21:56:41)
1- yaklasik on yildir ediyorum. Herhangi bir sonuc alamayinca biraktim. Artik hicbir sey icin dua etmiyorum, olene kadar da etmeyecegim.

2- Cok da imkansiz bir sey olmamasina rağmen olmadi.
  • deveyi diken adamin ta kendisi  (05.04.19 00:00:21)
1- O ana kadar hiç başıma gelmemiş bir şeyin, çok büyük bir huşuyla dua ettiğim günün ertesinde gerçekleştiğini tecrübe ettim. Buna çok benzer bir ya da iki olay daha oldu. Yani duanın hemen ertesinde gerçekleştiler.

2- Gece gündüz dua ettim ve gerçekleşmedi.
  • estranged  (05.04.19 00:12:46 ~ 00:13:38)