Radyasyon içinde yaratıklar yaşar mı ? Belli bir ekosistemi olabilir mi?

merak ediyorum da ;

dünyada 3. dünya savaşı çıksa ve her taraf radyoaktif kalıntılarla dolsa idi,yeni tür canlılar doğar mıydı ?

radyosyon dolu bir yerde yeni canlılar türer mi ve yeni bir ekosistem oluşabilir mi ?

çernobil bu konuda tam bir açık hava laboratuvarı.
tr.sputniknews.com burada bir kaç satır var. detaylı bilimsel araştırmalar için jim smith in makalelerine bakabilirsin. şahsi fikrim yaşam bir şekilde uyum sağlar.

  • unabomber  (03.04.19 17:12:38)
yaşar dünyanın her yerinde ölümcül dozda radyasyon olmaz zaten. yüksek dağlar var, derin okyanuslar var. mağaralar vs var.

ikinci olarak 100 sene ot bitmez dene pripiyat kasabasında 10 sene sonra reaktörün soğutma gölüne baktılar kafam kadar balıklar gayet sağlıklı yaşıyordu. kurtlar tavşanlar vardı. ha tabi mutasyondan hastalıktan telef olanları da çoktur ama gayet iyi durumda bi ekosistem var.
  • orpheus  (03.04.19 19:16:03)
  • inheritance  (03.04.19 20:10:50)