Uykuya kolayca dalmak için

Tek başınıza deneyip de başarılı olduğunu gördüğünüz yöntemler neler? Çay olur, nefes egzersizi olur, her türlü öneriye açığım.

biraz jameson (dubleden az) ya da 1 kadeh kirmizi sarap

  • try again fail again fail better  (03.04.19 12:42:43)
spotify sleep listeleri.

  • babilbaligi  (03.04.19 12:47:48)
alkol +1 ama sürdürülebilir değil

ben medidasyon türü şeyler yaparak uykuya dalıyorum uyuyamadığım zamanlarda. öncelikle vücudumdaki bütün kas/kas gruplarını gevşetiyor ve rahat olduğuma emin oluyorum, bazen bazı yerlerim gereksiz kasılmış oluyor onu fark ediyorum. sonrasında her nefes alış verişimi saymaya çalışıyorum ve bu esnada hiçbir şey düşünmemeye çalışıyor ve olabildiğince aldığım nefese odaklanıyorum, sonra bi bakıyorum uyumuşum.

psikoterapide de böyle şeyler yapıldığını duymuştum, bu şekilde vücut uyuyor ama biliç açık kalıyor demişti bir arkadaşım, ki 10'dan geriye sayıcam hadi uyan dendiğinde fiziksel müdahale olmaksızın uyanıyormuş insanlar. uyandıktan sonra da ya ben uyuyakaldım kesin işe yaramadı terapi diyorlarmış. benim gece yanımda konuşan eden olmadığı için bi yerden sonra bilinç de uyuyor demek ki, sabah uyanıyorum anca.
  • taurina  (03.04.19 12:48:39)
meditasyon + nefes egzersizleri kesinlikle on dakikada uyutuyor beni.

  • kassiopeia  (03.04.19 12:51:12)
1 bira. ama @taurina'nın dediği gibi sürdürülebilir değil.

  • giovanne  (03.04.19 13:05:51)
sabahın köründe kalkıp it gibi çalışmak. genelde yastığa 3-4cm kala uyutur.

  • orijinal nick bulamadim  (03.04.19 13:12:54 ~ 13:13:10)
ben spor yapıyorum akşamları. yorduğu için uyumayı kolaylaştırıyo. ama sabah zor kalkıyorum ayrıca =)

  • spirit crusher  (03.04.19 13:14:51)
Sabahın köründe kalkıp it gibi çalışıyorum arkadaşlar. 6.-6.30 gibi kalkıp işe gidiyorum ama çok yorulsam dahi son 50 saatte max. 5-6 saat uyumuşumdur. Dalamıyorum. Bedenim çok yorgun sarhoş gibiyim ama bilincim hep açık, uykuya dalamıyorum. Bayılıp kalırım belki diye bakıyorum ama olmuyor. Beyin hep uyanık.

  • i m cool with that  (03.04.19 13:17:18 ~ 13:18:10)
seninki vahimmiş. bence bir uzman gerekli gibi. ben de o saatlerde kalkıyorum, çoğu zaman 11 gibi sızıyorum. eğer kafa çok doluysa işle veya başka konularla o zaman uyumak pek zor oluyor.

  • orijinal nick bulamadim  (03.04.19 13:24:20 ~ 13:24:45)
melisa + papatya çayı (karışık)

  • heidi'nin dedesi  (03.04.19 13:32:01)
Radyo tiyatrosu , tercihen polisiye , 3. Dakikada filan uyumuş oluyorum

  • proustun bir aski  (03.04.19 13:40:16)
kapkaranlik bir oda.

  • baldur2  (03.04.19 14:13:01)
Yok.
Denemediğim bir sey kalmadi.
Melisa cayi zart cayi zurt cayi hikaye.
Umitlenme diye yazdim.
  • stavro  (03.04.19 14:20:38)
white noise dinlemek
youtubedaki ingilizce guided sleep meditation videolarını dinlemek (türkçeleri dinleyemiyorum gülmem geliyor, uykum iyice kaçıyor)
durum çok zorluysa passiflora çayı (yarım bardakta bayılıyorum zaten uykudan)
  • hushhush  (03.04.19 14:41:52)
meditasyona basla her gun. ne oldugunu iyice anladiktan sonra bu derdin kalmayacak. son bi senedir 30 sn icerisinde uykuya dalmadigim gun 5ten azdir

  • JohnOakley  (03.04.19 15:07:10)
nazar değmesin de hiç uyumak için bişey yaptığım olmadı. kafamı yastığa koyduktan 27 saniye sonra uyuyorum. konuşurken bile uyuduğum oluyor.
meditasyon çok iyi geliyor diyorlar..

  • matilda  (03.04.19 15:42:34)
2 bira 1 sigara

  • zozjotejmnk  (03.04.19 15:49:24)
Dogal bir sey onerecegim bir eczaci olarak sana, eczaneye gidip solgardan valeriana officinalis aliyorsun, uyumadan 1 saat once iciyorsun her gun. Bir dene bakalim.

  • pembe pijamali kiz  (03.04.19 16:48:40 ~ 16:48:59)
bu ise epey kafa patlatmis biri olarak.

1. gun icerisinde mavi isik sacan pc, telefon, tableti azaltmak
2. gece yatmaya yakin hayatindaki tum isiklari azaltmak. telefon, tablet icin kirmizi filtreleri acmak
3. yatakta telefon, tablet keyfini cok az tutmak.
4. gun icinde agir, yagli, baharatli yiyecekleri azaltmak
5. toplamda 4 bardaktan fazla cay-kahve icmemek.
  • mayeskuel  (03.04.19 16:55:23)
Uyuyamadığım için neredeyse ağlicak duruma geldiğim günlerde bi gün sabah normalden bi kaç saat erken kalktım ve bütün gün ders çalıştım çok çay kahve içmemeye çalıştım ve gece yatarken telefona çok bakmadım, ondan sonra uykum düzene girdi, ama en önemlisi bir sonraki sabah erken kalkmak için aşırı istekli olduğum için geceleri yatağa girince kendimi çok zorlamadan ve bir şey düşünmeden daha doğrusu basit şeyler düşünerek, hayal kurarak alışkanlık haline getirdim bunu. Önceden uykuya dalma sürem 1 saati bulurdu.

  • havre  (03.04.19 17:27:16)