entrym silindi nabıcaam?

entrymi silmiş moderator abıler. ama bence yanlıs yapmıslar. yanı duruma yanlıs yerden baktıklarını dusunuyorum. yok mu "bı daha dusunun abı" butonu?
ben ıstıyorum kı hıc duzeltme yapmadan canlandırayım bu entariyi.
nabmak ıcab edıyor?

eyvallah cocuklar...

"noktalı virgülün hayatımızdaki önemi" mi? eski'ye mesaj at entry numarasını belirterek.

  • jangara  (29.03.10 23:44:05)
noktalı virgülün hayatımızdaki önemi

"yeri ve önemidir o."

bu entry'nizden bahsediyorsanız eğer duruma nasıl bir yanlış açıdan bakıp silmişler ki? nasıl bakmaları gerekir bu entry'e, bence direkt "entry başlığın sözlükteki haliyle ilgili" .
  • ocanal  (29.03.10 23:44:55 ~ 23:45:20)
silen moderatöre mesaj atıp anlatıcaksın işte olursa olur. butonu yok onun.

  • tepedeki psychedelic adam  (29.03.10 23:46:25)
@ocanal

"noktalı virgülün hayatımızdaki önemi;
aslında noktalı birgülün hayatımızdaki hem yeri hem de önemidir."

gibi bir tanım cümlesini çıkarıyorum ben bundan açıkçası.
ki tanım olması bile gerekmiyor.

ben olaya yanlış bakıyorsam söyleyin lütfen.
ilerleyen saatlerde mod amcaya da baş maş bir şeyler vururum artık.
  • yasakani  (29.03.10 23:55:34)
başlığı da refere etmiş oluyosun ama aynı zamanda. çok üşengeç davranmışın sen de entry'yi yazarken ya:)

  • jangara  (30.03.10 00:27:17)
yahu benım mı format algım da sorun var acaba?

su dunya ıle ılgılı tum gercek kabul ettıklerımı sorgulamaya basladım cıddı cıddı.

nasıl olur da zaten baslıgı refere etmeden entry gırebılırsınız kı zaten?
ha pardon, alakasız bkzlar harıc.
  • yasakani  (30.03.10 00:46:29)
başlığı refere etmiyorsunuz aslında. başlıktaki kavramdan bahsetmiyorsunuz daha doğrusu. elma başlığına gidip elma değil armuttur yazmaya benziyor. yine de legal göründü bana. bilemedim, tartışmalı..

  • galadnikov  (30.03.10 01:58:10)
@galadnikov

evet, baslıgı degıl baslıktakı kavramı refere edıyorum sanırım da normalı bu.
ben tartısmalı bıle gormuyorum.
  • yasakani  (30.03.10 02:09:14)
demek istediğim şu:
biri size bir meyve uzattı, "elma yer misin" dedi. siz de "armut bu" diye cevap verdiniz. "armut bu" dediğiniz şey elma değil, o kişinin elindeki meyve. burada da "yeri ve önemidir o" dediğiniz "noktalı virgülün hayattaki önemi" değil. bunların ortak bir paydası var (eldeki meyve gibi), başlığı açan "noktalı virgülün hayattaki önemi" diye adlandırıyor, siz "noktalı virgülün hayattaki yeri ve önemi" diye adlandırıyorsunuz.

doğal olarak moderatör bunu "noktalı virgülün hayattaki önemi, noktalı virgülün hayattaki yeri ve önemidir" diye okumuyor, cevaben yazılmış bir şey olarak okuyor. o açıdan bakınca işlemde hata yok.

ama anlamı bir kenara bıraktığınızda elma başlığına gidip "elma değildir armuttur" yazmak legal zaten.
ek olarak bütünleme kapsamında "yeri ve önemidir o", "doğrusu 'yeri ve önemi'dir" şeklinde de okunabilir.
  • galadnikov  (30.03.10 02:29:24)
"yeri ve önemidir o" ifadesini yorumlarken sanırım en basiti "o" yerine başlıktaki ifadeyi koymak. yani bu entryyi "noktalı virgülün hayatımızdaki önemi, yeri ve önemidir." olarak algılamak ve kabul etmek değil midir?
eğer bu da legal değilse zaten diyecek bir şey yok.
ben her şekilde bu entryyi legal goruyorum ve aksıne ıkna olmadım.

eder legallik konusunda benden farklı dusunuyorsanız lutfen ıkna edın benı.

legalliği bir yana bırakıp anlam olarak tartışacak olursak da soyledıklerınızı kabul etmıs degılım acıkcası.
anolojiler kuracaksak ille;

"masa"ya "masa ve sehpadır" demek gibi bir şey bence yazdıgım.
cok da bıcımın uzerınde degıldım aslında ben. bıcımden cok manada idim sanki.
öyle algılanmıyor mu kı?
  • yasakani  (30.03.10 02:38:25)
aynı fikirde olmasam da galadnikov'un sözü üstüne söz söylenmez bu konuda:) bence sen bizi boşver, modları ikna etmeye bak, duyurunun linkini de yolla olmadı.

  • jangara  (30.03.10 02:56:46)