[]

plantar fasiit

Selam,

Ekli fotoğrafta pembe renkle işaretlediğim alan yürüken ağrıyor. Ortopedi, nöroloji bölümlerine gözüktüm. Mr, emg ve bir şey daha çektirdim ama onun adını hatırlayamadım şimdi.

En son doktorlar ayağın altında bulunan Plantar Fasciitis tabakasının hasara uğradığını belirttiler. Uzun yürüyüşler ve koşu yapan biriyim (biriydim). 3 ay oldu artık bıraktım koşu ve uzun yürüyüşü, egzersizler yapıyorum ama bir işe yaramıyor. İnternetten Plantar Fasciitis’in ne olduğuna baktığımda genelde topukta ağrı olarak geçiyor. Oysa benim topuk ağrım diğer (işaretlediğim alan) alana göre minumum düzeyde. Sol ayak geçmeye başladı ama sağ ayakta bi gelişim yok.

Özetle, işaretli alandaki acı ve ağrıya sebep olan rahatsızlığın özel bir ismi varmıdır. Ya da o da Plantar Fasciitis olarak mı geçiyor tıp terimlerinde?

foto gözükmez ise buradan: ibb.co

 
Plantar fasya topuktan başlayıp ayak tarak kemiklerine kadar uzanan bir yapı. Bu nedenle sadece topukta olacak diye bir durum yok. Koştuğunuzu yazdığınıza göre koşarken gösterdiğiniz yere oldukça yük biniyor ve baskı uyguluyor. Bu nednele o bölgede bir zorlanma veya inflamasyon tablosu oluşmuş olabilir.

Link size yardımcı olabilir;

www.webmd.com
  • plastik turambar  (03.04.19 08:47:35) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.