[]

Savcılık suç duyurusu

Merhaba,

Bir yakınımıza savcılığa suç duyurusunda bulunulmuş birkaç ay once. Kulağımıza geldi ancak henuz savcılık çağırması kimseyi. E devlet üzerinde de mahkeme kaydı vs görünmüyor. Acaba takipsizlik kararı vs mi verildi yoksa normal bi süreç mi?


 
Savcılık çok sonra da çağırabilir, hiç çağırmayıp takipsizlik de verebilir. E-devlette adınıza açılan davalar olmakla, savcılık aşamasındaki dosyalar yer almaz. Dosyanın akıbetini merak ediyorsanız suç duyurusunda bulunulan adliyeye giderek savcılık dosyanızı sorgulatabilirsiniz. Eğer gizlilik kararı yok ise ayriyeten inceleyedebilirsiniz. (Genelde vahim nitelikte bir suç olmadıkça gizlilik kararı verilmiyor)


  • red toy  (02.04.19 20:02:37) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.