[]

Faturalari Defterden Koparsam Sorun Olur mıu

Muhasebe defterinde hani mavi, sari ve beyaz olan 3 yaprak var ya fatura kestigimiz, ben o 3 sayfayı kesip yanima alsam ve gittiğim yerde faturayı kessem sıkıntı olur mu?

yurtdisina gideceğim de yanıma tum defteri alip da gereksiz agirlik yapmak istemiyorum. zaten ayda 1 adet fatura kesiyorum.

Defterden sayfalari koparmanın bir sakincasi olur mu?

 
Biz hepsini koparıp ayrı ayrı dosyaliyoruz. Koçanda saklama zorunluluğu yok ki.


  • elorelia  (01.04.19 20:24:48) 
ben mavi yapragi muhasebeciye gonderiyorum. sarı ve beyaz yapraklari defterde bırakıyorum.


  • Jeckson  (01.04.19 20:37:40) 
sakladıktan sonra koçanda veya dosyada olması hiç fark etmez.

benim serbest meslek makbuzumun koçanı bile yok. alt alta iki yarım a5 şeklinde ortadan perforajlı tek a4 sayfa. üst taraf müşteriye giden asıl, alt taraf bende kalan suret. suretler dosyada duruyor.
  • kibritsuyu  (01.04.19 22:03:28) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.