Misafire menü sorusu

Ya şimdi diyeceksiniz ki bu gündemde derdin bu mu? :))
Valla bu napalım :D
Yarina misafirim var ve ben cok tecrübesiizim.
Tek kesin belirledigim sey lazanya
Bunun yanina ne yapilir?
Misafirlerden biri fransiz.
Söyle olur mu?

Yayla corba, lazanya, saksuka, salata,

Daha ne yapayim?
Tatli ne olabilir? Gelen arkadas diyette, serbetli tatli olmaz.

Cok sagolun simdiden

fransızlar mercimek yemeklerini seviyorlar çorbayı mercimeğe çevirebilirsin veya yapabilirsen mercimek köfte
tatlı olarakda bas sütlacı gitsin süt memleketi sonuçta

  • dedim dedim de kime dedim  (01.04.19 11:25:45)
Semizotlu yoğurt (yoğurt şakşuka ve lazanya yanına iyi gider)

Tecrubesiz olduğunu söylediğin için yemek değil de salata sayısını arttırabilirsin. Sana şimdi güzel bir salata tarifi vereceğim.

Yeşil mercimek ve yıldız şehriyeyi haşla. (Ayrı ayrı haşla ki şehriyenin rengi kararmasın, yıldız şehriye yoksa herhangi bir şehriye de olur, arkadaş diyette ise hiç koymayabilirsin) haşlanınca süz içine maydanoz, dereotu , taze soğanı ince ince kıy. Közlenmiş kırmızı biber ve domatesi de kabuklarını soyup ince ince doğra. Zeytinyağı , nar ekşisi, tuz. Bu kadar.

Hadi kolay gelsin.
  • rakidabalikolsa  (01.04.19 11:30:20)
Yayla pirinçli, lazanya öncesi gitmeyebilir. Mercimek ya da sebze çorbası daha iyi bence. Lazanyanın yanına sadece salata yeter aslında. Şakşuka da bonus olmuş. Tatlı olarak trüf ya da çikolatalı mousse gibi basit ama lezzetli şeyler yapabilirsin.

  • whoosie  (01.04.19 11:33:56)
Ay cok sagolun:))
Yemek yapma degil de misafir agirlamada tecrübem yok. Ama tarifi yapicam cok tesekkürler:))

  • kucukharfler  (01.04.19 11:34:25)
bi de cacık cacık
baya seviyorlar

  • dedim dedim de kime dedim  (01.04.19 11:37:18)
Tatlı olarak magnolia yapın bence çeşitli meyvelerle, kivi olur, muz olur ya da dondurulmuş kırmızı meyvelerden koyabilirsiniz. Hem kişiye özel porsiyonluk olur çok şık görünür hem de ağır olmaz.

Yoğurtlu semizotu, közlenmiş kapya biber, brokoli karnabahar havuç üçlüsünden bir çeşit salata gibi çeşidi artırabilirsiniz bence.
  • teoridefeminist pratiktegeysa  (01.04.19 11:54:10)