[]

tırnak mantarı ilacı kullanmaya değer mi?

terbisil/terminus gibi ilaçların ciddi yan etkilerinin olduğu söyleniyor ve tırnak mantarı iyileşse bile sonradan tekrarlayabiliyormuş. doktor reçete etti, ama acaba hiç başlamasam mı? bir de kalp veya böbrek sorunu çıkarmak istemiyorum.
 
doktor tavsiye mi etti? yoksa reçete mi etti, yani tedavi mi uygulayacak?
tablet olarak alınan tırnak mantarı ilaçlarının karaciğere etkisi oluyor bildiğim kadarıyla, o yüzden tedavi uygularken sürekli karaciğer değerlerine bakıyor doktorlar, bu tür tedavilerde sürekli sizden testler isteyebiliyorlar sanırım kan değerlerinizi kontrol etmek için. tedaviden korkuyorsanız doktorunuzla bu yönde bilgi almak üzere konuşabilirsiniz. kendi başınıza ya da buradan okuyacaklarınızla karar vermeyin bence.

  • nimberjack  (30.03.19 16:10:33) 
doktor reçete etti, o kısmı düzelttim. reçete ederken karaciğer fonksiyonlarıma baktı ve bir sorun görmedi. ancak yine de diyabet olduğum için çekiniyorum, zaten diyabette tırnak mantarı yaygınmış, şimdi kurtulsam bile tekrar nüksedecektir, acaba devedikeni ile beraber alsam zararı asgariye indirir mi diye düşündüm.


  • s0phiesw0rld  (30.03.19 16:42:44) 
Bunun kremini kullanmaktayım.
Ara vermeden kullanırsanız, etkisini çok net görebilirsiniz.

  • lemon cake  (31.03.19 00:51:55 ~ 00:53:44) 
Tırnak mantarı kremle pek geçmez. İlerleyebilen bir şey bu. Tekrar olursa mecbur tekrar tedavi olursunuz yoksa çok rahatsız edici deforme tırnaklarınız olacak yüksek olasılıkla.


  • Corrigan prefers beer  (31.03.19 01:14:56) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.